featured

Novogratz: Bitcoin in fiyatı önümüzdeki altı ay içinde iki katına çıkacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünkü işlemlerde bir numaralı kripto para birimi Bitcoin dikkat çekiciydi. Borsalarda düşük performans devam ederken Bitcoin yüzde 10un üzerinde bir artışla 7 bin 200 dolarlı seviyeleri test etti. Bu seviyeden sonra hafif düşüş gösteren Bitcoin haberlerin yayınlandığı dakikalarda 6 bin 750 dolardan işlem görüyor.

ÜNLÜ YATIRIMCI ETHEREUMU PORTFÖYÜNDEN KALDIRDI… TIKLAYIN

Esasen neredeyse hiç kimse Bitcoindeki bu hareketliliğin geçerli bir nedenini bulamadı. Bununla birlikte petrol fiyatı yüzde 30un üzerinde arttı ve bu da Bitcoindeki etkisini göstermiş olabilir.

Kripto para fonu BitBull Capital CEOsu Joe DiPasquale CoinDeske Bitcoindeki mevcut durumdan bahsetti piyasa sinyallerinin Bitcoin yatırımcıları arasında kısa vadede fiyatların 6 bin doların altına düşmeyeceğine dair bir inanç gösterdiğini söyledi. DiPasquale kripto para birimlerinde halihazırda swing ticareti ile hareket etmeye çalışan birçok insan olduğunu da vurguladı.

Son olarak bugün CNBC ile konuşan kripto yatırım şirketi Galaxy Digital CEOsu Michael Novogratz Fedin parasal genişleme politikasına değinerek devam etti ve bu tür hareketlerin doların değerini düşürebileceğini söyledi. Novogratz Fedi bir matbaa gibi gösterdi ve daha sonra “Daha önce hiç görmediğimiz gerçek büyük yatırımcılardan ‘Bana Bitcoin’den bahset’ gibi çağrı alıyorum” dedi.

Novogratza göre Bitcoinin fiyatı önümüzdeki altı ay içinde iki katına çıkacak. Ünlü yatırımcı Bitcoinin yıl sonuna kadar önceki en yüksek 20 bin doları aşmasını beklediğini açıkladı.

Novogratz: Bitcoin in fiyatı önümüzdeki altı ay içinde iki katına çıkacak