Norveçli Petrol Milyarderi Bitcoin (BTC) Kervanına Katıldı

0 50

Norveçli petrol milyarderi Kjell Inge Rokke, lider kripto para biriminin finans endüstrisinin ve merkez bankalarının karşılaştığı krize karşı en iyi savunmayı sağlayacağını idda etti ve Bitcoin’in (BTC) bu bağlamda önemli bir rol oynayacağını belirtti.

Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre, petrol ve petrol hizmet şirketlerini kontrol eden ve daha yakın zamanda yeşil teknoloji ve yenilenebilir enerji şirketlerine yatırım yapan Rokke’nin şirketi Aker ASA, Bitcoin’in potansiyelinden yararlanmak için yeni bir işletme olan Seetee AS’yi kuruyor.

Rokke, Seetee’nin web sitesinde, şunları yazdı:

“Bitcoin sıfıra da inebilir. Ama aynı zamanda yeni bir parasal mimarinin çekirdeği de olabilir. Bitcoin’in bir gün milyonlarca dolar değerinde olması bana mantıklı geliyor.”

“Bitcoin üzerine uzmanlaşmış ekonomistler, gelecekteki başarısının neredeyse kaçınılmaz olduğuna inanıyor”

Şimdilik, Rokke’nin yatırımı küçük olacak ve Seetee sadece 500 milyon kron (58 milyon dolar) sermaye ile başlayacak. Firma, tüm likit yatırım yapılabilir varlıklarını lider kripto para biriminde tutmayı planlıyor.

Şirket’in Hedefi Ne? 

Aker’in kurduğu şirket Seetee, Bitcoin’e yatırım yapmaya odaklanacak, Bitcoin ve daha geniş blockchain topluluğundaki önde gelen yatırımcılar ile ortaklıklar kuracak, Bitcoin doğrulama işlemlerini başlatacak ve inovasyon projelerine ve şirketlerine yatırım yapacak.

Kökleri 160 yıl öncesine dayanan Norveç sanayi şirketi, endüstriyel yazılım, fintech ve yeşil enerji değer zincirlerine yatırım yapmakta aktif bir kuruluş. Kripto para birimine yönelik bu son girişiminin siber güvenlik, finansal işlemler ve emisyonsuz doğrulama operasyonlarındaki gelişmeleri takip etmeye yardımcı olması amaçlandığını söyledi.

Rokke, “Yönümüz net: Finans da, fosil yakıtlar kadar kesinlikle kesintiye uğrayacak” dedi.

Bitcoin, yıla dalgalı bir başlangıç ​​yaptıktan sonra analistleri bölmeye devam etti. BTC, geçen ay bir noktada 58 bin dolar seviyesini aştı. Bir yıl önce fiyat sadece 8 bin dolar’dan biraz fazlaydı. Lider kripto para birimi, Elon Musk da dahil olmak üzere son zamanlarda bazı önemli isimleri çekmeyi başardı. Aynı zamanda bazı heyecan verici yatırım anlarıyla da ilişkilendirildi, Cathie Wood’un Ark Yatırım Yönetimi dikkate değer bir örnek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku