Nomura Araştırma Enstitüsü blockchain kullanarak dijital tahvil çıkarıyor

Nomura Araştırma Enstitüsü blockchain kullanarak dijital tahvil çıkarıyor
  • 31 Mart 2020

Nomura Araştırma Enstitüsü (NRI) birinci ve ikinci teminatsız tahvilleri yayınladı. Her biri dijital olarak blockchain teknolojisi kullanılarak veriliyor. Bu, Japon sermaye piyasasında blockchain kullanan ilk kurumsal tahvil ihracı. Toplam sayı 30 milyon yen.

BİTCOİN VE ALTCOİNLER İÇİN UMUT VERİCİ SİNYAL… TIKLAYIN

Nomura Holdings ve NRI arasındaki ortak girişim olan NRI ve Nomura Securities, Nomura Trust Bank ve BOOSTRY, "Değerlerin Birlikte Oluşturulması Yoluyla Sosyal Sorunlara Çözüm "'ün bir parçası olarak tahvil ihracı üzerinde birlikte çalıştıl. İki tür kurumsal tahvil, blockchain altyapısını kullanarak kurumsal tahvil defteri yönetmek için kullanılabilir ve ihraççılar geleneksel kurumsal tahvillerle zor olan alacaklıları takip edebilir.

İlk teminatsız tahviller “dijital varlık tahvilleri” olarak ihraç ediliyor. Tahvil ihraç prosedürünün bir kısmını sayısallaştırmak için geliştirilmiş bir uygulama kullanarak kendi kendine işe alım formunu kabul edin. Yatırımcılara faiz ödenmesi dijital varlıkların verilmesi yoluyla yapılıyor.

İkinci teminatsız tahviller “dijital tahviller” olarak ihraç ediliyor. Bu ayrıca tahvil defteri yönetmek için blockchain teknolojisini kullanıyor. Şirkete göre, geleneksel kurumsal tahvillerle aynı şekilde ikincil bir pazar sürdürmek ve geleneksel kurumsal tahvillerle zor olan kurumsal alacaklıları takip etmek mümkün.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

Nomura araştırma enstitüsü ile ilgili her şey

Nomura Araştırma Enstitüsü blockchain kullanarak dijital tahvil çıkarıyor

Nomura Araştırma Enstitüsü blockchain kullanarak dijital tahvil çıkarıyor

Nomura Araştırma Enstitüsü (NRI) birinci ve ikinci teminatsız tahvilleri yayınladı. Her biri dijital olarak blockchain teknolojisi kullanılarak veriliyor. Bu, Japon sermaye piyasasında blockc...

  • 31 Mart 2020
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.