NOBEL ÖDÜLLÜ SHİLLER BİTCOİN BİR SÜRE DAHA ARAMIZDA OLACAK

0 0

Nobel ödüllü ekonomist CNBC Trading Nationa yaptığı açıklamada Bitcoinnin balon olduğuna inanlardanım fakat bu Bitcoin tamamen yok olacak demek te değil.

Halen Yale Üniversitesinde ekonomi profesörü olan Shiller BTCyi “hevesli insani davranışların bir başka örneği” olarak niteliyorumdiye ekliyor.

Shiller “akıllı insanlar” ın buna birçok öğrencisi de dahil olmak üzere kripto paralara yatırım yaptığını bildiğinin altını çiziyor ama kriptoya olan ilginin “gerçek fikrinin ötesine geçtiğini düşünüyorum. Bu Bilgisayar bilimi bölümü tarafından açıklanabilecek birşeyden bile çok fazla psikolojik“diye belirtiyor. Ayrıca hükemetlerine güvenmeyen insanların için de yatırım açısında çok cazip

Geçen yılın eylül ayında Shiller CNBC’nin Hızlı Para programında Brian Kellyle yaptığı röportajda kripto hakkında aynı satırlarda konuşarak “tüm bu ilgiyi çeken aslında hikayenin kalitesi” olduğunundan bahsetmişti.

13 Nisan Cuma günü Brian Kelly bir röportajda yatırımcı Tim Draper’ın Bitcoinin fiyatının 2022 yılına kadar 250.000 dolara varabileceği tahminini desteklediğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku