New York Başsavcısı: Ya Oyunu Kurallarına Göre Oynarsınız Ya da Sizi Kapatırım!

0 56

New York Başsavcısı Letitia James, kripto para endüstrisi üyelerine ve yatırımcılara, yasadışı faaliyetlere katılma veya bu faaliyetlerin kurbanı olma konusunda uyanık olmalarını tavsiye etti.

New York Başsavcılığının ofisine göre James, günümüzde kripto para yatırımcılarını “sanal para birimlerine yatırım yaparken aşırı dikkatli davranmaları” konusunda uyaran bir yazı yayınladı. James, Kripto para birimlerinden “yıkıcı kayıplara neden olabilecek yüksek riskli, istikrarsız yatırımlar” olarak bahsetti.

James’in mesajı, endüstride kanuna uymayan firmalara şiddetle karşı çıkacağına dair bir uyarı içeriyor. Başsavcı, geçen hafta devlete 18,5 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul eden şirketlere atıfta bulunarak, ofisinin New York’taki “hem Bitfinex hem de Tether’in yasadışı faaliyetlerine son verdiğini” söyledi. Anlaşmanın bir parçası olarak, Başsavcılık ofisi, Bitfinex ve Tether’in mali durumu hakkında kapsamlı raporlar sağlamasını ve New York’taki müşterilere hizmet vermeyi bırakmasını isteyecek.

James, “Tether durumunda, şirket yanlış bir şekilde, stablecoinlerinin her birinin ABD doları ile her zaman bire bir tamamen desteklendiğini gösterdi. Tether, ‘tether’ stablecoin’in desteği ve Bitfinex’in büyük kayıpları hakkındaki gerçeği örtbas etmek için iki şirket arasındaki yüz milyonlarca dolarlık hareket hakkında yanlış beyanlarda bulundu.” dedi. 
Başsavcışunları şunları ekledi:

“Buradan net bir mesaj gönderiyorum. Yasayı ihlal eden kişilere karşı önlem almaktan çekinmeyeceğiz. Tüm sektöre söylüyorum: Ya kurallara göre oynarsınız ya da sizi kapatırız.”


Sırada Coinseed Var

Kripto para yatırım platformu Coinseed, başsavcılığın düzenleyici gazabına uğrayacak bir sonraki platform olabilir. Başsavcı, geçen ay yatırımcıları 1 milyon dolardan fazla dolandırdığı ve üç yıldan fazla bir süredir listelenmemiş bir tokenı sattığı iddiasıyla firmaya dava açtı. James, yatırımcılar için tazminat, faiziyle geri ödeme, firmaya karşı kalıcı ihtiyati tedbirler ve “Coinseed’in operasyonlarının tamamen kapatılması” istemiyle “Coinseed’in hileli operasyonunu durdurmayı” hedeflediğini söyledi.

Mevcut New York yasasına göre, tüm kripto para komisyoncuları, bayileri, satış görevlileri ve yatırım danışmanları, eyalette iş yapıyorlarsa başsavcılığın Yatırımcı Koruma Bürosuna kaydolmalıdır. Muafiyeti olmayanlar, bunu yerine getirmeyenler hukuki ve hapis cezalarına tabi tutulacaklardır.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku