NBA Top Shot NFT Token Satışları Rekor Kırıyor!

0 108

2020de ortaya çıkan iki büyük trend kripto para birimlerinin ve ticaret kartlarının fiyatlarındaki yükselişti. Bu trendlerden ikisi hızla büyüyen NBA Top Shot adlı bir şirkette bir araya geldi.

NBA Top Shot Nedir?

Sanal kedi satın almak üretmek ve satmak için Ethereum kullanan blockchain tabanlı bir oyun olan CryptoKittiesi piyasaya süren şirket olan Dapper Labs NBA Top Shotın arkasındaki şirket. Şirket NBA ile 2019da bir ortaklık kurdu.

CryptoKittiesin popülaritesinin Dapper Labsın NBA Top Shot için yeni blockchain akışı oluşturmasına yol açan başarısı nedeniyle Ethereumu vurguladığı söyleniyor.

NBA Top Shot geleneksel takas kartlarına benziyor kullanıcılara satın almaları için paketler ve önemli anları alıp satmaları için ikincil bir pazar sunuyor. Paketlerin fiyatı 9 ile 230 dolar arasında değişiyor.

Her NBA Top Shot bir NTF tokenıdır veya benzersiz bir kripto para birimidir. Her biri farklı bir seri numarası olan NBA Top Shotların yalnızca bir sahibi olabilir. Satın alınan önemli anlar kullanıcının dijital cüzdanına eklenir.

Dapper Labs işlemler için ikincil pazarın sahibidir ve tüm satışlardan pay alır. NBA ayrıca tüm ikincil satışlarda kesinti yapar.

Rekor Büyüme

NBA Top Shot Crypto Slam izleme sitesine göre en çok satan dijital koleksiyondur. NBA Top Shot kurulduğu günden bu yana 993.815 işlemden 78.9 milyon dolarlık satış yaptı.  Action Networke göre 2020de NBA Top Shotın 7 milyon dolarlık satışı vardı ve son dört ayda NBA Top Shot sadece paketlerden 11 milyon dolar kazandı. 

NBA Top Shot son 30 gün içinde 32.803 alıcıdan 71.7 milyon dolarlık satış ve 820 binin üzerinde işlem gerçekleştirdi ve geçtiğimiz yedi günde geçen yıla göre yüzde 62 artışla 194 milyon dolarlık satış yaptı. Bu rakam 220 binden fazla işlemden geliyor.

Aksaklıklar ve Başarılar

Her biri 14 dolar olan 50 bin paket satışı geçen Pazartesi günü aşırı talep ve sitenin çökmesi nedeniyle iki kez ertelendi. Ocak ayında Ja Morant ve LeBron Jamesten NBA Top Shots smaç anları 35 bin ve 47.500 dolar bir fiyatla rekor kırdı.

ESPNe göre bu ayın başlarında Zion Williamson’ın NBA kariyerinin ilk bloğunu içeren bir NBA Top Shot özeti 100 bin dolara satıldı.

Sırada Ne Var?

Dapper Labs NBA ile bir anlaşma yaptı. Dapper Labs CEOsu Roham Gharegozlou Action Networke diğer liglerle de anlaşmaların yakında yapılacağını söyledi.

Takas kartı pazarı yıllık tahmini 5 milyar ila 6 milyar dolar değerinde ve Gharegozlou NBA Top Shotın yılda 1 milyar dolara çıkabileceğini söyledi.

NBA oyuncuları Garrett Temple ve Andre Iguodala Dapper Labs yatırımcılarıdır ve şirket ESPNye göre şirkete 2 milyar dolar değerine ulaştıracak 250 milyon dolarlık bir finansman turuna yaklaşıyor.

Şirket klasik anları başlatıyor. Sadece dijital bir Michael Jordan “The Shot” fikri bile şirketin büyük gelir rakamları düşünmesine neden oldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku