Mt. Gox Bitcoin Ödemeleri İçin Son Tarihi Açıkladı!

83

Kapatılan kripto para borsası Mt. Gox tarafından Bitcoin (BTC) alacaklı olan yatırımcıların, fonlarını alabilmek adına bir adım daha yaklaştıkları belirtiliyor. Mt. Gox iflas işlemlerini yürüten kayyum Nobuaki Kobayashi, yakın tarihli bir açıklamada, feshedilmiş borsa tarafından alacaklılarının bilgilerini çevrimiçi bir talep dosyalama sisteminde kaydetmeleri ve geri ödeme yöntemlerini seçmeleri gerektiği hakkında duyuruda bulundu.

İflas eden kripto para borsası geri ödemeleri planlıyor

Borsanın mütevelli heyeti, Mt. Gox tarafından alacaklı olan yatırımcıların süreci tamamlamak adına 10 Ocak 2023 tarihine kadar süreleri olduğunu belirtti. Yapılan duyuruya göre, ödemeler, kripto para birimi değişimi veya saklama hizmeti, fon transferi hizmet sağlayıcısı ve banka havalesi dahil olmak üzere desteklenen yöntemlerden herhangi biri aracılığıyla yapılacaktır. Alacaklıların ayrıca bildirimde belirtilen birkaç açıklayıcı işlemin notunu hazırlamaları gerekmektedir. Bunlardan bazıları, feshedilmiş borsanın mali durumu hakkında dosyalama bilgilerini, mütevelli heyetinin rehabilitasyon planına ilişkin bir bildirimi, borsanın gelir ve gider tablosu gibi bazı içeriklerin bulunması gerektiği aktarılıyor.

Gerekli ayrıntıları sağlamak adına alacaklıların Mt. Gox “talepler” platformunda oturum açmaları ve kaydı kendilerinin gerçekleştirmeleri gerekeceği bildiriliyor. Gereksinimlere uyulmaması, alacaklının vadesi gelen geri ödemeyi alamamasına neden olacağı belirtiliyor. Yapılan açıklama şu şekilde:

Gerekli Seçim ve Kayıt işlemlerini tamamlamazsanız, aşağıdaki Geri Ödemelerden hiçbirini alamayacaksınız ve gerekli belgeleri MTGOX Co., Ltd. merkez ofisine veya tarafından belirlenen başka bir yere getirmeniz gerekecektir. Rehabilitasyon Mütevelli Heyeti ve Japon Yeni (fiat para) olarak Geri Ödeme almak…

Mt.Gox krizi ne zaman çözüme kavuşacak?

Kobayashi, şirketinin ve geri ödemeyle ilgili diğer tarafların, kötü niyetli kişilerin süreci kaçırmamasını sağlamak adına kayıttan gelen tüm talepleri onaylayacağına dair söz verdi. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Bu arada Bitstamp, daha önce geri ödeme planını destekleyecek kripto ticaret platformları arasında olacağı konusunda paylaşımda bulundu.

 

Mt. Gox’ta yaşanan çöküşün kurbanları milyarlarca dolara varan kayıplarla karşılaştı. Kriz, o sırada kripto para birimi alanını sarstı ve birçok kişi Mt. Gox vakasındaki yeni gelişmeleri takip etti. Bunun nedenin ise, geçtiğimiz yılın sonlarında bir taslak planın onaylanması sonrasında alacaklılara geri ödemek için mütevelli heyetine 140 bin Bitcoin’in serbest bırakılması olduğu aktarılıyor. Bir Tokyo mahkemesi de rehabilitasyon planını onayladı ve Mt. Gox’un mütevelli heyetini planı nihai ve bağlayıcı olarak değerlendirmeleri konusunda destek oldu. Kobayashi’nin ise fonları tüm alacaklılara aktarmasının biraz daha zaman alması bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku