MoneyGram, Stellar (XLM) ile Ortaklık Kurdu: XLM Almak için Doğru Zaman mı?

66

2014 yılında piyasaya sürülen Stellar (XLM), paranın depolanmasının yanı sıra taşınmasına da izin veren açık bir ağ olarak nitelendiriliyor. Ayrıca XLM ve USDC, Blockchain tabanlı ödemeler için MoneyGram ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Firmalar 2021’in 4. çeyreğinde bir pilot uygulama ile başlayacak. 2022’nin başlarında, 150 milyon müşteriyi birbirine bağlayan defter tabanlı stablecoin köprüsünün kullanıma sunulması bekleniyor.

Stellar (XLM) ağının büyümesi için bir katalizör olarak MoneyGram ortaklığı

6 Eylül’de MoneyGram olarak bilinen geleneksel sınır ötesi ödeme şirketi, anında para transferleri oluşturmak amacıyla Stellar Blockchain ağı ile iş birliği yapma çabalarını hızlandırdı. Bu, Circle’ın USDC stablecoin’i kullanılarak yapılacak. Bununla birlikte, şirketlerin 2021’in 4. çeyreğinde bir pilot uygulama ile başlamayı ve 2022’nin başlarında kademeli bir sunum yayınlama potansiyeli olduğu söyleniyor.

Bu haber, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Aralık 2020’de federal menkul kıymetler yasalarının ihlal edildiğini iddia ederek Ripple’a dava açmasının ardından MoneyGram ile iş birliklerinin durduğu Ripple davasından sonra geliyor. MoneyGram’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su rolünü üstlenen Alex Holmes, Stellar ile olan bu ortaklığın, şirketin daha önce kripto firmasının döviz kurunu kolaylaştırmak için talep üzerine likiditesinden (ODL) yararlanan Ripple ile olandan farklı olduğuna dikkat çekti.

Stellar’a yatırım yapılmalı mı?

Yazım sırasında Stellar (XLM) 0,34 dolardan işlem görüyor. Bunun token için ne tür bir değer noktası olduğuna dair daha iyi bir bakış açısı elde etmek amacıyla onu tüm zamanların en yüksek değeriyle ve Eylül ayındaki performansıyla karşılaştırmak gerekiyor. Tüm zamanların en yüksek değeri açısından XLM, 3 Ocak 2018’de 0,87 ABD doları değerindeydi. Bu, kripto para biriminin şu anki fiyatının ATH’sinden 0,53 dolar daha az veya en yüksek noktasında %141 daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Eylül ayındaki performansı açısından Stellar (XLM), 6 Eylül’de 0,42 dolar değerinde güçlü bir artışla başladı. Ancak 29 Eylül itibariyle değer 0,25 dolara düştü. Bu altcoin’in değerinin ay boyunca %40 düşüşle 0,17 dolar düştüğünü gösteriyor. Bununla birlikte, altcoin ilginç bir şekilde 29 Eylül’den 7 Ekim’e kadar, değerini %44’lük bir artışla 0,11 dolar artırdı. Bu verilere dayanarak, XLM’de görülen büyüme modellerinin daha yüksek bir perspektifi elde edilebilir. Ekim ayının sonunda XLM’nin değerinin 0,48 dolara yükseleceği ve Eylül ayındaki zirvesinden daha yükseğe çıkacağı tahmin edilebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Invezz.com/news
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku