Monero Topluluğundan Çarpıcı Tesla Kampanyası

0 1

Monero topluluğu Tesla web sitesine XMRyi ödeme seçeneği olarak ekleme teklifinin bir parçası olarak 150 bin dolar topladı. Topluluk Tesla web sitesinde XMRyi ödeme seçeneği olarak eklemek için bir teklif yayınladı.

Elon Musk’ın Tesla Motors’unun elektrikli arabaları için Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayabileceklerini ima etmesinden kısa bir süre sonra Monero topluluğu XMRnin de iyi bir ödeme seçeneği olabileceğini öne sürdü.

9 Şubatta bir kitlesel fonlama (CCS)  önerisi yayınladıktan sonra Monero topluluğu Bitcoinin yanı sıra Tesla için ödeme seçeneği olarak Moneroyu eklemek amacıyla 890 XMR (155 bin dolar) topladı.

Monero Topluluğu Kararlı

Önerinin bir parçası olarak topluluk 9 Şubattan itibaren 21 günlük bir süre boyunca Muskın dikkatini çekmeye çalışacak. Tesla bu girişimi kabul ederse Monero topluluğu yepyeni Tesla almak için üç hayır kurumu seçecek ve  aldıkları Tesla arabaları bu kurumlara bağışlayacak. Topluluk yirmi bir günü içinde Musktan herhangi bir yanıt veya isteklerinin onay almaması durumunda katkıda bulunanlara paralarını geri ödeme sözü verdi.

 Monero web sitesine göre kampanya toplamda sadece 11 katılımcı tarafından desteklendi.

Teklife göre Tesla hayranları Bitcoin veya Ether gibi halka açık ve izlenebilir blockchainlerine kıyasla benzersiz gizlilik özellikleri nedeniyle XMR ödeme seçeneğinden yararlanabilir. Topluluk bazı Tesla sahiplerinin pahalı araç varlıklarını daha özel hale getirme konusunda rahat olacağını öne sürdü. Teklif şunları belirtti: 

“Bir restorandaki garsonun ödeme yaparken cüzdanınızdaki tüm paranın miktarını bilmesini istemezsiniz değil mi? Neden bir araba satın aldığınız bir Bitcoin işleminde sızdırılan tüm bilgiler dünyaya yayınlasın?  

Teklif Monero’nun gizlilik özellikleri ve XMR işlemlerini izleme yeteneği ile ilgili bazı mevcut tartışmaların ortasında geldi. Kasım 2020de CipherTrace Monero işlemlerini takip etmesi beklenen teknoloji için iki patent başvurusunda bulundu. Monero topluluğu daha önce CipherTrace’in XMRyi izleme yeteneğini eleştirdi ve buna karşı çıkmıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku