Mobil uygulamada yeni güvenlik tedbiri

0 0

ABD merkezli alım satım platformu Gemini mobil uygulamasına donanım anahtarı uyumluluğunu getirerek müşteriler için güvenliği artırdı.

Gemini’nin mobil uygulamasındaki donanım güvenliği anahtarı işlevselliği müşterilere ek güvenlik için YubiKey gibi cihazlarla uyumluluk sağlıyor.

Gemini’dan yapılan açıklamada Gemini uygulamasındaki WebAuthn uyumluluğu sayesinde iOS ve Android işletim sistemi kullanıcılarının artık Gemini Mobil Uygulamasında güvenli bir şekilde oturum açmak için USB yakın alan iletişimi veya NFC güvenlik anahtarlarını kullanabileceği bildirildi.

İki faktörlü kimlik doğrulama veya 2FA basit bir web sitesi şifre girişinin ötesinde ek güvenlik sağlıyor. 2FA etkinleştirilirse kullanıcı şifresini girdikten sonra web sitesi girişi için mobil cihazdan bir kod istiyor. Tek kullanımlık zamana dayalı bir sayı dizesi olan kod kullanıcının ayarlarına bağlı olarak bir kısa mesajdan veya üçüncü taraf bir uygulamadan geliyor.

2FA için Yubiconun YubiKey gibi fiziksel bir cihaz eklentisi gerektiren başka formatlar da var. Donanım anahtarları bilgisayar korsanlığı veya cep telefonu SIM kartı değiştirmeye karşı koruma işlevi görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku