Milyarder İsimden “Bitcoin’e Sermaye Akışı Yasaklanabilir” İddiası!

0 55

Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, son LinkedIn gönderisinde, ABD hükümetinin en büyük kripto para birimi Bitcoin’e ve altına sermaye akışını yasaklayabileceğini yazdı.

Dalio, çeşitli varlık sınıflarındaki akışları manipüle etmek için “şok edici” vergi artışlarının uygulanabileceğini öne sürerek şunları söylüyor:

Tarih ve mantık rehber olacaksa, parası olmayan politika yapıcılar vergileri artıracak ve borç varlıklarından kaynaklanan bu sermaye hareketlerinden hoşlanmadıkları için servet varlıklarının diğer değer depolarını ve vergi alanlarını hedef alabilir ve böylece diğer varlıklara (örneğin, altın, Bitcoin vb.) ve diğer yerlere sermaye hareketlerine karşı çok iyi yasaklar getirebilirler.

Öte yandan Dalio, portföyü çeşitlendirme konusunda Bitcoin’i yüksek getirili varlıklar sınıfına koyuyor ve yatırımcıları lider kripto para birimine yatırım yapmaya davet ediyor. Ünlü milyarder, nakitin çöp olduğu fikrinin arkasında durmaya devam ederken, okuyucularını parayı ellerinde tutmama çağrısında bulunuyor:

Nakitin çöp olduğuna ve olmaya devam edeceğine inanıyorum (yani, enflasyona göre önemli ölçüde negatif getirilere sahip), bu yüzden a) bir varlık olarak tutmak yerine nakit ödünç alın ve b) daha yüksek getiri sağlayan, borçsuz yatırım varlıkları alın.

Dalio’nun son LinkedIn gönderisine yanıt veren MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in çeşitlendirilmiş bir portföyden daha “pratik” olduğunu iddia ederek tahvil sorununa “açık çözüm” olduğunu öne sürdü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku