Mike Novogratz: “Mark Cuban’ın Dogecoin (DOGE) Kararı Bir Hata”

0 115

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, geçtiğimiz günlerde ünlü milyarder Mark Cuban tarafından alınan, Dallas Mavericks biletlerinin ve ürünlerinin Dogecoin (DOGE) ile satılması kararını oldukça yanlış bulduğunu açıkladı.

“Sanırım Mark orada bir hata yapıyor. Biletlerini ödemek için birçok mantıklı ödeme yöntemi var.”

Novogratz ayrıca, popüler varlığın tam olarak güvenli olmadığına da işaret ederek, “İnsanları güvenli varlıklara yönledirelim, şaka paralarına değil” dedi. Novogratz, iddiasını güçlendirmek adına, Dogecoin’in düşen değerine para yatırdığını da belirtti.

Topluluktaki pek çok kişi, ünlü CEO’nun yorumlarına hızlıca karşı çıkarken, Novogratz’ın endişeleri anlaşılabilir, özellikle de Dogecoin’in yaratıcısının da kendi itiraf ettiği gibi sadece şaka amaçlı oluşturulmuş olduğu düşünüldüğünde. Bununla birlikte, çoğu kripto para biriminde olduğu gibi, bir madeni paradaki topluluk inanç sistemi, varlığın değerini belirlemekte oldukça etkili.

Aslında ortaya çıkan veriler, Dogecoin kullanımının artmakta olduğunu gösteriyor. Analitik takipçisi Swarm Analytics’e göre Dogecoin, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) sonra en çok bahsedilen kripto para birimi oldu.

Benimsenmesi her geçen gün artan DOGE’yi bir ödeme aracı olarak benimseyen tek kişi Mark Cuban değil. Bitpay, kısa bir süre önce DOGE’yi de desteklediği kripto para birimleri arasına eklemiş ve varlığın dünya çapında 1800 kripto para ATM’sinden ulaşılabilmesinin önünü açmıştı.

CoinFlip CEO’su Daniel Polotsky; “Dogecoin’in popülaritesinin ve fiyatının artması, geliştiricilerin ve girişimcilerin Dogecoin’i daha ciddiye alacağının ve projeye yapılan katkıların artacağı anlamına geliyor” dedi.

DOGE’nin en etkili destekçisi şüphesiz Tesla CEO’su Elon Musk. Sıklıkla attığı tweetler ile Dogecoin’in fiyatını yükselttiği iddiasıyla karşı karşıya kalan ünlü CEO, son zamanlarda attığı DOGE tweetlerine rağmen fiyata herhangi bir etkisi olmadı. Bu durum kripto para topluluğunda Musk’ın DOGE üzerindeki etkisinin azaldığı söylentilere sebep oldu. Yazım sırasında Dogecoin, 0.0499 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku