MicroStrategy CEO’su Micheal Saylor Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu!

0 107

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketin Ağustos 2020’den bu yana 2,1 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) yatırımından da anlaşılacağı üzere, son zamanların en büyük Bitcoin savunucularından biri haline geldi. Time dergisi ile yaptığı röportajda, Saylor, Aralık ayında Elon Musk ile Twitter’da yaptığı fikir alış verişinin, Tesla’nın birkaç ay sonra 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın almasının ana nedenlerinden biri olduğunu iddia etti.

Saylor, Tesla ve Square’ın buzdağının sadece görünen yüzü olduğunu ve Bitcoin’e akan kurumsal yatırım trendini yüzlerce şirketin takip edeceğini açıkladı. Saylor şunları söyledi:

”MicroStrategy, Bitcoin’e önemli ölçüde yatırım yapan ilk şirkettir. Square ve Tesla öncü şirketi takip etti. Bu şirketler, buzdağının görünen yüzü. Şubat ayında “Şirketler için Bitcoin” zirvesi yaptık. Zirveye birkaç bin kişinin  katılacağını düşündüm. 10 bin’den fazla kişi katıldı ve video sistemimiz bozuldu.”

Tesla’nın Şubat ayında Bitcoin satın alması, Bitcoin’in ana akım bir yatırım ve değer deposu anlatısı üzerinde oldukça etkili oldu ve Bitcoin’in bir değer deposu olarak popülaritesinde büyük bir artış gördü. Microstrategy, BTC fiyatı 10 bin dolar civarında seyrederken satın almaya başladı ve lider kripto para birimindeki potansiyeli gördükleri için erken benimse politikasyla övünebilir.

Kurumlardan Sonra Bankalar da Bitcoin’e Akın Ediyor

Saylor, kurumsal paranın 25 milyar dolardan fazlasının 2021 sonunda Bitcoin’e akacağına inanıyor ve bu da daha fazla kamu şirketinin bilançolarına Bitcoin eklemeyi planladığını gösteriyor. Bu boğa koşusu sadece Fortune 500 şirketlerinin ve Wall Street Ffon yöneticilerinin dikkatini çekmekle kalmadı, aynı zamanda Morgan Stanley ve en eski bankalardan biri olan BNY Mellon gibi geleneksel bankacılık devleri de varlıklı müşterilerine Bitcoin hizmetleri sunmaya başladı.

JP Morgan da dahil olmak üzere diğer birçok finans devi, artan müşteri talebine bağlı olarak Bitcoin fonu eklerken, Deutsche Bank finans raporunda Bitcoin’in görmezden gelinemeyecek kadar büyük olduğunu iddia etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku