MicroStrategy CEO’su: Bitcoin (BTC) Hayatınızda Gördüğünüz En Başarılı Şey!

0 28

Neredeyse her Bitcoin (BTC) maksimalisti, Bitcoin’in teknoloji hisse senetlerinden nasıl daha iyi performans gösterdiğini tartışıyor. Aynı konuya değinen MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, kripto paranın en azından pandemiden önce yılda yaklaşık yüzde 200 oranında büyüdüğünü ve son 12 ay içerisinde bu artışın yüzde 700 seviyelerine çıkarak, Amazon, Apple ve Microsoft gibi teknoloji şirketlerini geride bıraktığını belirtti. Teknoloji şirketlerinin bulundukları konuma gelmesinin de onlarca yıl aldığını unutmamak gerek.

Saylor’a göre, enflasyon gibi makroekonomik faktörler Bitcoin ağının daha hızlı büyümesinin önünü açıyor. Bu durum aynı zamanda kurumların kademeli olarak bilançolarına Bitcoin eklemelerinin ana nedeni olarak görülüyor. Bu tür gelişmeler genellikle kripto paraların fintech piyasalarındaki üstünlüğünü güçlü bir bir şekilde ortaya koyuyor. Ancak Bitcoin’in en büyük kripto para birimi olarak yerini almak için yarışan ağların varlığı da göz ardı edilemez.

Örneğin, IOHK Başkanı Charles Hoskinson kripto para kullanıcılarına ve yatırımcılarına, kripto para dünyasında her şeyin ne kadar hızlı değişebileceğinin altını çizerek, aslında lider kripto para Bitcoin’in de tahtından olabileceğini belirtti. Hoskinson yaptığı açıklamaları aslında Cardano’nun rakibi Ethereum’a yönelik yaptı ve MySpace, Netscape gibi Ethereum’un da yok olabileceğine dair ilginç bir açıklama yaptı. Söz konusu açıklama aynı durum Bitcoin için de geçerli olabilir mi sorusunu akıllara getirdi.

Saylor, Bitcoin’in genişlemeye oldukça açık olduğunu belirtti ve lider kripto paranın tam potansiyelinin henüz fark edilmediğini açıkladı. Saylor’a göre Bitcoin’in değiştirilme şansı neredeyse sıfır.

“Bitcoin hayatınızda gördüğünüz en başarılı şey, başka trilyon dolarlık ağ yok.”

Bitcoin’in PayPal ve Square gibi şirketlerin kendi iş modellerine dahil edilmesi, Saylor’un Bitcoin konusundaki açıklamalarını destekler nitelikte.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku