Microsoft Yöneticisinin Ethereum Açıklaması Heyecan Yarattı!

681
Microsoft direktörüne göre, Ethereum (ETH) ağı gelecekte daha fazla benimseme görebilir. Ağın teklifleri ve yetenekleri, ETH’yi 2023’te uygulamalar için  merkez haline egtirecek.

 Ethereum, büyük değişim için gün sayıyor

Microsoft’ta dijital dönüşüm direktörü olarak görev yapan Yorke Rhodes, Ethereum (ETH)’un mükemmel özellikleri sayseinde ivme kazanacağına inanıyor. Yönetici, ağın 2023 yılına kadar uygulamalar için merkez olacağını tahmin ediyor. Dapps Radar’a göre, sistemde 9 binden fazla merkeziyetsiz uygulama var. Rhodes, Google ve Apple gibi geleneksel uygulamalardan elde edilen gelirlerin düşmesine karşı, direktör Ethereum’un, 2023 yılına kadar Merkeziyetsiz Uygulama Merkezi olacağını belirtti. Rhodes’un 2023 tahmini, Ethereum ağının İş Kanıtı sisteminden, Hisse Kanıtı’na geçişine bağlı olabilir. Bu değişim, ağ için yeni bir çağ başlatacak. Geçiş, son aylarda Ethereum ile ilişkili yüksek gas ücretleri ve ölçekleme sorununun büyük bir çözümü olarak görülüyor. Zaten, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, ağ için bazı kısa vadeli ölçeklendirme çözümlerini ortaya koydu.

Santiment: 2 Metrik Ethereum İçin Yükselişe İşaret Ediyor!

Ethereum, CryptoKitties gibi merkeziyetsiz uygulamalarla ilk girisimde bulunan şirket olasa da, Solana ve Polkadot gibi daha yeni Blockchain’lerin rekabet tehdidi altına girdi. Ethereum’un yeni sisteme geçmesinden sonra, rekabetin daha da ivme kazanacağı tahmin ediliyor. Ethereum’un Hisse Kanıtı sistemine geçişinin 2022’de tamamlanması bekleniyor. Ağın üzerine inşa edilmiş 3 binden fazla DApp’ı var.  NFT’ler ve DeFi, tartışmasız lider konumunda.

 

Sydney ve Macquarie üniversitesi: ETH, Bitcoin’inden daha iyi koruma sağlayabilir!

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Bitcoin (BTC)’in enflasyona karşı etkili bir koruma olduğu argümanı uzun süredir gündemde olan bir iddia.  Bitcoin’in son birkaç yıldaki getirileri, şu anda yüzde 6’nın üzerinde olan ve önümüzdeki aylarda daha da artması tahmin edilen enflasyon oranından çok daha yüksek. Bu veriler, varlığın enflasyon için en iyi koruma olarak konumunu sağlamlaştırdığının bir göstergesi. Ancak, lider altcoin Ethereum bu konuda BTC’ye rakip olmaya hazır. Ethereum, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para konumunda ve giderek Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor.

Lider altcoin, henüz Bitcoin‘i tam olarak tehdit eden bir aşamada değil, ancak yeni bir çalışma bu durumun yakında değişeceğini gösteriyor. Araştırmalara göre, Ethereum daha iyi enflasyon riskinden korunma aracı olarak Bitcoin’i tahtından indirebilir Sydney Üniversitesi ve Macquarie Üniversitesi’nden araştırmacılar tarafından yürütülen yeni bir çalışma, Ethereum’un önde gelen enflasyon riskinden korunma aracı olarak Bitcoin’in yerini alma potansiyeline sahip olabileceğini ortaya koydu. Araştırmacılar, kripto para birimleri ana akım olarak kabul edilir hale geldikçe, yatırımcıların artık dijital varlıkları altına, özellikle de Bitcoine göre daha iyi bir riskten korunma aracı olarak gördüğünü açıkladılar.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku