Microsoft tan Bitcoin (BTC) Açıklaması Geldi!

0 0

Elektrikli araç devi Tesla Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna bu yılın Ocak ayında lider kripto para birimine 15 milyar dolar yatırım yapacağını gösteren belgeleri sunduktan sonra tüm gözler Bitcoine çevrildi. Tesla kripto para sektörüne giren ilk büyük firma olmasa da statüsü ve belki de CEOsu Elon Musk nedeniyle büyük ilgi gördü.

Tesla’nın Bitcoin yatırımı geleneksel medya kuruluşlarını diğer yöneticilere kripto para birimi hakkındaki görüşlerini ve yatırım planlarını sormaya yöneltti. Önceleri kripto para sektörüne şüpheyle yaklaşan şirketler son zamanlarda sektöre yaklaşımlarını değiştirdiler.

Ancak teknoloji devi Microsoft Tesla sonrası ortaya çıkan bu akıma igi duymuyor gibi. Firmanın başkanı Brad Smith CNNde Microsoftun Bitcoine dair yeni bir yaklaşımı ya da yatırım girişimi olmadığını söyledi.

Bununla birlikte şirketin BTC konusundaki tutumunu değiştirmesi halinde bunu kamuya duyuracağına söz verdi.

Microsoft ve Bitcoin

Teknoloji devi lider kripto birimi ile iyi bir geçmişe sahip. Bilançosuna eklemeyi planlamasa da şirket 2014 yılında kullanıcıların BTCyi bazı ürünleri için  ödeme yöntemi olarak kullanmalarını sağladı.

Microsoft bunu yapan ilk küresel şirketlerden biriydi ve Overstock ve Newegg gibi diğer şirketlere ön ayak oldu.  

Şirket Bitcoinin ana ağında açık kaynaklı merkeziyetsiz tanımlayıcılar ağının beta sürümünü başlattı. “Merkeziyetsiz kimliği mümkün kılan” teknik bir bileşen olarak tanımlanan ION adlı bu girişim BTC blockchainde Katman-2 ağ çözümü üzerinde çalışıyor.

Bununla birlikte eski bir Microsoft çalışanı başkalarının hesaplarını ve şifrelerini kullanarak 10 milyon değerinde Bitcoin çalıp kanıtları saklamak için çeşitli Bitcoin karıştırıcıları kullanmıştı. Bu kişi sonunda yakalandı ve dokuz yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku