Michael Bloomberg kripto paralar için düzenleme önerdi

0 1

ABD başkan adayı milyarder iş insanı Michael Bloomberg kripto varlıklarının finansal sistemdeki durumunu netleştirecek kurallar öneriyor. Bloomberg söz konusu düzenlemelerin daha fazla devlet gözetimi ve tüketici koruması sunmasını amaçlıyor.

KRİPTO PİYASASI İÇİN MEVZUAT 

Bloomberg’ün kripto düzenlemeleriyle ilgili açıklamaları yeni yayımladığı Finansal Reform Politikası belgesinde yer alıyor. Kripto düzenlemesini destekleyen ilk aday olmasa da finansal sektördeki geçmişi göz önüne alındığında Bloomberg en gerçekçi olan olarak öne çıkıyor.

Bloombergin planı şöyle diyor:

Kripto para birimleri yüz milyarlarca dolar değerinde bir varlık sınıfı haline geldi ancak düzenleyici denetim/gözetim dağınık ve gelişmemiş durumda. Blok zincir Bitcoin ve kripto para ihraçlarında bol miktarda yanıltıcı reklam dolandırıcılık ve suç etkinliği var. Kurallar daha net olmalı.

Belgede hangi kripto varlıkların yasal menkul kıymet olduğunun belirlenerek tüketicinin korunması vergilendirme sorunlarının açıklığa kavuşturulması ve kripto para ihraçları için bir çerçeve oluşturulması yönünde çağrıda bulunuluyor. Ayrıca bankalar ve finans kurumları için düzenlemelerin yanı sıra tanımlayıcı gözetim kuralları da öngörülüyor.

TERMİNAL…

Bloombergin blok zincir varlıklarına dair sorunlara çözüm araması şaşırtıcı değil. New York belediye başkanlığı da yapan Bloomberg yazılım ve teknolojide uzmanlaşmış en başarılı finans şirketlerinden birini kurdu. Başarılı bir iş insanı ve siyasetçi olarak Bloomberg’ün kripto para biriminin yıkıcı potansiyelinin ve büyüyen küresel erişiminin boyutlarının farkında olduğu su götürmez.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku