Miami Bir İlki Gerçekleştirdi: Kripto Para Dünyasında Yeni Bir Trend Başlayabilir!

61

ABD’nin Miami şehri, yerel bir kripto para birimini onaylayan ilk şehir olma unvanına sahip oldu. Kripto tokeni, Bitcoin (BTC)’in en küçük birimi “SAT” ı temel alacak ve Miami tokeni olarak adlandırılacak.

Yeni kripto para biriminin toplam değeri 4,3 milyon dolar

Miami Şehir Komisyonu, Miami Coin’de 4,3 milyon dolara erişimi onayladı. Token, Bitcoin madencilik aparatı kullanılarak çıkarılabilir ve çıkarılan her token için belediye başkanı şehri iyileştirmek için kullanılabilecek fonlara erişim sağlar. Bilinen bir Bitcoin savunucusu olan ve Miami’yi ABD’nin kripto para merkezi yapmaktan bahseden Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, haberi Twitter’dan paylaştı.

Miami Coin, türünün ilk örneği ve tamamen topluluk odaklı bir kripto olma özelliğine sahip. Kripto para, kullanım özelliklerini kısa süre içinde Miami’nin ötesine genişletmeyi de planlıyor. Şu anda, toplam 35 madenci, her 10 dakikada bir yaklaşık 2.500 dolar değerinde şehir tokeninin üretilmesini sağlayan Miami Coin’i üretmek için aktif olarak madencilik yapıyor. Üretilen değer, doğrudan şehre ait bir dijital cüzdana ve şimdiye kadar 4,3 milyon dolarlık yerel şehir tokenine aktarılıyor.

MiamiCoin, yeni bir şehir parası trendine öncülük edecek mi?

Miami Mayor, uzun süredir kripto merkezli düzenlemeleri savunuyor ve hatta Miami vatandaşlarının vergilerini ödemelerine ve en iyi kripto para biriminde maaş almalarına izin vermek için lobi yaptı. El Salvador, Bitcoin’i yasal bir ödeme aracı olarak onaylayan ilk ilçe olarak zaten liderliği ele geçirdi, ancak Miami, içinde yaşayan insanların yaşam kalitesini iyileştirmek için kullanmak üzere yerel tokenlerini piyasaya süren yeni bir şehir trendi başlatabilir.

Biden liderliğindeki ABD yönetimi, kripto para ekosistemini yerleşik kripto firmalarının göçünü bile tehdit eden sıkı düzenlemeler altına sokma konusunda kararlı görünse de, muhalefetteki birçok politikacı katı hükumet politikaları nedeniyle kripto fırsatını kaçırmak istemiyor. Miami, yerel token projesini Ağustos ayında başlattı, ancak coin’in token ile resmi bir ortaklığı olmadığını da belirtmek önemlidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku