Miami Belediye Başkanı Yatırım Yaptığı Kripto Paraları Açıkladı!

0 190

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Şubat ayında kripto haber sitesi Decrypt ile yaptığı röportajda, yakında  kripto paralara yatırım yapmayı planladığını söylemişt. Suarez, Bitcoin (BTC) Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) arasında karar vereceğini bildirmişti.

Başkan, 6 Mart’ta kripto para satın aldığını açıkladı.

Başkan Suarez, 2021 Ethereal Sanal Zirvesi’nde gazeteci Daniel Roberts’a verdiği demeçte,

“Sonunda Bitcoin ve Ethereum satın aldım” dedi.

Suarez şunları söyledi,

“Bu anı asla unutmayacağım! 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinin Senato’dan geçtiği gün kripto para satın almaya karar verdim. Federal hükümet korona virüs teşvik yardımı olarak 1,9 trilyon dolar yardım dağıtmaya başladığında, hemen kripto para almam gerektiğini düşündüm! Çünkü bunun fiyatı kesinlikle yükselteceğinden emindim “

Başkan Biden’in 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketi genellikle ”Amerikan Kurtarma Planı” olarak biliniyor. Paket,12 Mart’ta onaylandı. Yani Başkan Suarez, Bitcoin’i yaklaşık 57 bin dolar’dan satın aldı. 12 Mart’tan bu yana Bitcoin 63 bin doların üzerine çıktı ve daha sonra 48 bin doların altına düştü. Bugün Bitcoin yine 57 bin dolar civarında.

Ethereum, başkan Suarez’e daha fazla kazandırdı.12 Mart’ta Ethereum yaklaşık 1.800 dolar seviyesindeydi. O zamandan beri yüzde 94 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ve şu anki fiyatı yaklaşık 3.500 dolar’a yükseldi.

Başkan Suarez şunları ekledi:

 “Açıkçası, eğer hükümet 2,2 trilyon dolarlık teşvik paketini de onaylarsa, fiyat yükselmeye devam edecek. Bunu yapamamasının hiçbir nedeni yok.”

Miami: Kripto Para Şehri

Belediye Başkanı Suarez, son aylarda kripto endüstrisinin en tutkulu savunucularından biri oldu. Kişisel olarak kripto para satın alması aslında beklenen bir gelişme.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez bugün, kripto para birimi endüstrisine daha fazla dahil olma planlarını geliştirmeye yardımcı olacak bir ekip kurduğunu söyledi

Yılın başında Decrypt, Belediye Başkanı’nın Miami’nin sektörde ilerlemesine yardımcı olmak için bir kripto para birimi ekibi kurduğunu bildirdi ve Miami sakinlerinin, yakında kripto ile vergi ödeyebileceklerini öğrendi.

Şehrin efsanevi NBA takımı Miami Heat, aynı zamanda Sam Bankman-Fried ve Gary Wang tarafından 2019’da kurulan kripto para borsası FTX ile kapsamlı bir stadyum sponsorluk anlaşması imzaladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku