Miami Belediye Başkanı, ABD’nin Daha Çok Bitcoin (BTC) Madenciliği Yapması Gerektiğini Belirtti

0 12

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, ABD’nin ulusal güvenlik nedenlerinden dolayı daha fazla Bitcoin (BTC) madenciliği yapması gerektiğini söyledi.

Kripto para gazetecisi Laura Shin’e açıklamalarda bulunan belediye başkanı, çevresel bozulma anlatısının daha fazla dış madencilik faaliyetiyle merkez sahneye çıktığını söyledi. Çoğu madencilikten sorumlu ülkelerin kirli enerji kullandığını ve anlatıyı tersine çevirmenin anahtarının ABD’nin elinde olduğunu belirtiyor.

Belediye başkanına göre, Miami liderliğindeki ABD, yeterli kaynakların mevcudiyeti nedeniyle bir madencilik merkezi olabilir. ABD’de daha fazla madenciliğin, sınırsız nükleer güç gibi temiz enerji nedeniyle öncelikle kripto para birimi topluluğuna fayda sağlayacağını da sözlerine ekledi.

Bununla birlikte Suarez, kripto para madenciliğinin getirdiği çevresel endişelerin, madencilik gücü ihtiyaçlarını azaltmak için yeni teknolojiler ortaya çıktıkça geçmişte kalacağı konusunda da oldukça iyimser.

Bitcoin’in büyük bir savunucusu olan Suarez, Miami’yi küresel kripto para başkenti olarak pazarlamak için adımlar atmaya devam ediyor.

Şubat ayında belediye başkanı, şehrin belediye işçilerine kripto paralar aracılığı ile ödeme yapacağını ve Bitcoin ile vergi ödemelerini kabul edeceğini duyurduktan sonra Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasında kilit bir rol oynadı. Ayrıca başkanın şehir fonlarını kripto para birimine yatırma planları da bulunuyor.

Suarez, teknoloji şirketlerini Miami’ye çekmek için girişimlerde bulunuyor. Bu doğrultuda, şehir daha fazla kripto para oyuncusunu çekmek için politika değişiklikleri yapıyor. Miami, şehrinde faaliyet gösterecek kripto para borsalarını kollayan bir düzenleyici ortama sahip olmaya çalışıyor. Şehir, kripto para ekosistemini tanımlamada ilerleme kaydeden Wyoming ve New York’un ayak izlerini takip ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku