Metaverse Altcoin Uçuşa Geçti: Projeden Çarpıcı Duyuru Geldi!

100
Piyasa değerine göre en büyük ikinci mataverse tabanlı altcoin olan Axie Infinity (AXS), geliştirici Sky Mavis’in yeni projesini açıklamasının ardından yüzde 22 artışla 72 dolara yükseldi. AXS, son bir haftada yüzde 44’lük bir artış kaydetti.

Merkeziyetsizleştirme planları, altcoin fiyatına ivme kazandırdı

Sky Mavis’in kendi adını taşıyan oyunda topluluk yönetimini iyileştirme ve ekonomisini aşamalı olarak merkeziyetsizleştirme planlarını açıklamasının ardından AXS ivme kazandı. Bu gelişmeye verilen tepkiler büyük ölçüde olumluydu ve AXS’nin iki ayın en yüksek seviyesine ulaşmasına yardımcı oldu. Altcoin işlem hacmi yaklaşık 2 milyar dolara yükseldi. 2018’de piyasaya sürülen Axie Infinity, en popüler oyna-kazan oyunlarından biri konumunda. Oyun, Ethereum tabanlı NFT yaratıkları üretmek ve onlarla savaşmak etrafında dönüyor.
Resmi bir blog gönderisinde geliştirici, sonunda AXS’nin topluluğa yaklaşık 2 milyar dolarlık hazinesinin kilidini açacak önlemleri uygulamayı amaçladığını söyledi. Oyunu tamamen merkeziyetsiz bir modele taşımak için staking ödüllerini artıracak ve topluluk katılımını teşvik edecek üç aşamalı bir plan ortaya koydu. Teklif ayrıca, tokenin fiyatına büyük ölçüde fayda sağlaması beklenen AXS yakma döngüleri için planlar içeriyordu. Sky Mavis ayrıca Mart ayı sonuna kadar Origins adlı Axie için büyük ölçekli bir güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor. Güncelleme beklentisi, geçtiğimiz haftalarda AXS’yi de destekledi.

Grayscale: metaverse trilyon dolarlık bir endüstri haline gelecek

Uzmanlara göre metaverse, bu boğa sezonunda NFT çılgınlığını geride bırakacağa benziyor, çünkü daha fazla ana akım proje yakın gelecekte sanal gerçeklik dünyasına girmeyi hedefliyor. Grayscale tarafından yayınlanan bir araştırma raporu, Metaverse kullanıcılarının sayısının bir buçuk yılda 10 kat arttığını tahmin ediyor. Metaverse tabanlı altcoin projeleri de büyük ivme kazanıyor.

Grayscale raporu ayrıca, Metaverse sektörünün mevcut oranda gelişmeye devam etmesi halinde, gelecek yıla kadar trilyon dolarlık bir endüstri haline gelebileceği öngörüyor. Aşağıdaki grafik, 2021’in son çeyreğinde yeni zirvelere ulaşan artan sayıda Metaverse cüzdanını gösteriyor. Rapor, Metaverse’in erken aşamada olmasına rağmen eğlence ve emlak endüstrisinde büyük bir oyuncu haline geldiğinin altını çiziyor. Metaverse, Facebook’un Web 2.0 için yaptığına oldukça benzer şekilde Web 3.0 için kritik bir rol oynayacak. Rapor, şu ifadelere yer verdi:

Web 2.0 mobil internet, interneti nasıl, nerede, ne zaman ve neden kullandığımızı değiştirdi. Buna karşılık, bu, iş modellerimizi, kültürümüzü ve politikamızı değiştiren kullandığımız ürünleri, hizmetleri ve şirketleri de değiştirdi. Web 3.0 Metaverse de aynı şeyi yapma potansiyeline sahip

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku