Dev Petrol Şirketinden Bitcoin Hamlesi! İşte Ayrıntılar!

230
Dev bir petrol ve gaz şirketi olan ExxonMobil’in Bitcoin (BTC) madenciliğine yöneleceğine dair haberler sektörde heyecan yarattı. Şirket, BTC madenciliği için doğal gaz kullanacak.

 

ExxonMobil, Bitcoin madenciliğine yöneliyor

Mevcut bilgilere göre proje, ExxonMobil Kuzey Dakota’daki petrol kuyularında yakılacak olan doğal gazı kripto para madenciliği operasyonları için enerji kaynağı olarak kullanacak. Rapor, şirketin şu anda farklı ülkelerdeki tesislerinde de Bitcoin madenciliği yapma olasılığını değerlendirdiğini belirtti. ExxonMobil’in Crusoe Energy Systems ile Bakken Shale Basin Oil kuyularından elde edilen gazı kullanarak Bitcoin madenciliği sunucuları için kullanılan mobil jeneratörlere güç sağlamasına izin veren bir anlaşması olduğu da ortaya çıktı. Başlangıçta yetersiz boru hatları nedeniyle yakılması gereken gazı kullanan kripto madenciliği projesi, Ocak 2021’de başladı ve aynı yılın Temmuz ayından bu yana aylık yaklaşık 18 milyon küp gaz kullanarak genişledi.
Bitcoin Madencileri BTC'lerini Satmıyor! Bu, Ne Anlama Geliyor?
 
Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük petrol üreticisi olan ExxonMobil, projeyi Nijerya’nın Qua Iboe Terminali, Arjantin’deki Vaca Muerta Shale tesisleri ve ayrıca Alaska, Guyana ve Almanya gibi diğer ülkelere de genişletmeyi planlıyor. İklim aktivistlerinden, düzenleyicilerden ve yatırımcılardan gelen baskıların, petrol ve gaz üreticilerini karbon ayak izlerini azaltmaya yardımcı olacak yaratıcı yollar aramaya ittiğine şüphe yok. Kripto para karşıtları da her zaman Bitcoin madenciliğinin çevresel etkisi hakkındaki endişelere dikkat çekti. Şirketin bu hamlesi ile  doğal gazların kullanılması, aslında bu sürecin küresel çevre üzerindeki etkisinin azaltılmasına yardımcı olabilir ve böylece her iki endüstri için faydalı bir peojenin oratay çıkmasına yol açabilir.

 

Çevresel faktörler: Yenilenebilir enerji kaynakları

ExxonMobil’in sözcüsü Sarah Nordin yaptığı açıklamada, çok uluslu şirketin her zaman gaz yakma hacimlerini azaltmanın yolları üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Bir dizi rapor Bitcoin madenciliğinin yenilenebilir enerji kaynaklarını teşvik etmeye yardımcı olabileceğini ve bunun endüstri için çok karlı olabileceğini vurguladı.
Bitcoin Madencileri BTC'lerini Satmıyor! Bu, Ne Anlama Geliyor?
 

Cambridge Alternatif Finans Merkezi (CCAF) tarafından yapılan araştırma, Çin’in kripto para madenciliğindeki payının Eylül 2019’daki yüzde 75,5’ten Nisan 2021’de yüzde 46’ya düştüğünü ortaya çıkardı. Kurum, bu rakamın Mart ayı itibari ile çok daha düşük seviyelerde olduğunu düşünüyor. CCAF’ın Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi, Bitcoin’in, hala bir yılda neredeyse Kolombiya kadar elektrik tükettiğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku