Meltem Demirors: PayPal yakında kendi kripto para birimini çıkarabilir

0 1

CoinSharesin CSOsu ödeme odaklı bir PayPal tokenının yakında çıkabileceğini düşünüyor.

Büyük bir endüstri yöneticisine göre küresel dijital ödeme devi PayPal kripto endüstrisine resmi olarak girdikten sonra kendi kripto para birimini çıkarıyor olabilir.

Cointelegraphta yer alan habere göre; dijital varlık yönetimi firması CoinSharesin CSOsu Meltem Demirors şirketin yakında kripto için desteğinin haberini vermesinin ardından PayPalın kendi tokenini çıkarması halinde şaşırmayacağını söyledi.

Demirors CNBC’den Fast Money ile 21 Ekim’de yaptığı bir röportajda PayPal’ın destekleyici kripto para biriminin nihayetinde kendi kripto para birimini başlatmak için bir temel haline gelebileceğini iddia etti ve şu ifadeleri kullandı:

“Önümüzdeki altı ila 12 ay içinde PayPalın birçok ödeme şirketinde gördüğümüz dijital dolara benzer kendi dijital para birimini piyasaya sürdüğünü görürsek şaşırmam.”

Demirors şirketin Facebookun Libra dijital para birimi projesinin yönetim organı olan Libra Derneğinden resmi olarak ayrılması nedeniyle PayPalın kendi tokenini piyasaya sürmekle ilgilenebileceğini söyledi. Derneğin bir üyesi olan PayPal projenin Haziran 2019daki lansmanında birkaç ay sonra girişimden ayrıldı ve Libra ile ilgili düzenleyici incelemenin “işlerine sızmasını” istemediğini iddia etti.

PayPal CEOsu Dan Schulman daha sonra dünya çapında güvenilen bir şirket olarak düzenleme ve uyumluluğun PayPal için temel olduğunu söyledi. Ayrıca PayPalın “Libra ile rekabet etmesi gerekmeyen” bir ürün geliştirdiğini de belirtti.

21 Ekimde PayPal şirketin doğrudan Bitcoin (BTC) Ether (ETH) Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) dahil olmak üzere bir dizi kripto “satın alma tutma ve satma” yeteneğini tanıtacağını resmi olarak duyurdu.

Yeni özellik ile PayPal müşterileri 2021in başından itibaren PayPalın dünya çapındaki 26 milyon tüccarından herhangi birinde alışveriş yapmak için kriptolarını kullanabilecekler.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku