Meltem Demirors: PayPal yakında kendi kripto para birimini çıkarabilir

Abone Ol
Meltem Demirors: PayPal yakında kendi kripto para birimini çıkarabilir
Emre Boran
 • 22 Ekim 2020
 • Yazar:

  CoinShares'in CSO'su, ödeme odaklı bir PayPal token'ının yakında çıkabileceğini düşünüyor.

  Büyük bir endüstri yöneticisine göre, küresel dijital ödeme devi PayPal, kripto endüstrisine resmi olarak girdikten sonra kendi kripto para birimini çıkarıyor olabilir.

  Cointelegraph'ta yer alan habere göre; dijital varlık yönetimi firması CoinShares'in CSO'su Meltem Demirors, şirketin yakında kripto için desteğinin haberini vermesinin ardından PayPal'ın kendi tokenini çıkarması halinde şaşırmayacağını söyledi.

  Demirors, CNBC’den Fast Money ile 21 Ekim’de yaptığı bir röportajda PayPal’ın destekleyici kripto para biriminin nihayetinde kendi kripto para birimini başlatmak için bir temel haline gelebileceğini iddia etti ve şu ifadeleri kullandı:

  "Önümüzdeki altı ila 12 ay içinde PayPal'ın birçok ödeme şirketinde gördüğümüz dijital dolara benzer kendi dijital para birimini piyasaya sürdüğünü görürsek şaşırmam."

  Demirors, şirketin Facebook'un Libra dijital para birimi projesinin yönetim organı olan Libra Derneği'nden resmi olarak ayrılması nedeniyle PayPal'ın kendi tokenini piyasaya sürmekle ilgilenebileceğini söyledi. Derneğin bir üyesi olan PayPal, projenin Haziran 2019'daki lansmanında birkaç ay sonra girişimden ayrıldı ve Libra ile ilgili düzenleyici incelemenin "işlerine sızmasını" istemediğini iddia etti.

  PayPal CEO'su Dan Schulman daha sonra, dünya çapında güvenilen bir şirket olarak, düzenleme ve uyumluluğun PayPal için temel olduğunu söyledi. Ayrıca PayPal'ın "Libra ile rekabet etmesi gerekmeyen" bir ürün geliştirdiğini de belirtti.

  21 Ekim'de PayPal, şirketin doğrudan Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) dahil olmak üzere bir dizi kripto "satın alma, tutma ve satma" yeteneğini tanıtacağını resmi olarak duyurdu.

  Yeni özellik ile PayPal müşterileri, 2021'in başından itibaren PayPal'ın dünya çapındaki 26 milyon tüccarından herhangi birinde alışveriş yapmak için kriptolarını kullanabilecekler.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Meltem demirors ile ilgili her şey

  Meltem Demirors: PayPal yakında kendi kripto para birimini çıkarabilir

  Meltem Demirors: PayPal yakında kendi kripto para birimini çıkarabilir

  CoinShares'in CSO'su, ödeme odaklı bir PayPal token'ının yakında çıkabileceğini düşünüyor. Büyük bir endüstri yöneticisine göre, küresel dijital ödeme devi PayPal, kripto endüst...

  • 22 Ekim 2020
  Meltem Demirörs'ten Bitcoin yorumu

  Meltem Demirörs'ten Bitcoin yorumu

  CoinShares'ın baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs, Bitcoin'in son fiyat artışları hakkında yorum yaptı. Bitcoin'in fiyat hareketini kripto para piyasasında türev hacminin büyümesiyle...

  • 07 Ağustos 2020
  Meltem Demirörs'ten kritik Bitcoin halving yorumu...

  Meltem Demirörs'ten kritik Bitcoin halving yorumu...

  CoinDesk, kripto para piyasasından 2019'un en etkili on kişisinden biri olarak gösterdiği Meltem Demirörs ile bir podcast gerçekleştirdi.  Kripto para piyasasında merakla beklenen 2020...

  • 25 Aralık 2019
  Meltem Demirörs: Bitcoin'in dijital altın olduğunu düşünüyorum

  Meltem Demirörs: Bitcoin'in dijital altın olduğunu düşünüyorum

  Sektörün en iyi bilinen işletmelerinden birinin üst düzey yöneticisi olan Meltem Demirörs, “Bitcoin (BTC) kurumsal yatırımcıların girişinden faydalanamayabilir” uyarısında bulundu. ...

  • 21 Ekim 2019
  ABD Senatosunda ikinci Libra oturumu düzenlendi

  ABD Senatosunda ikinci Libra oturumu düzenlendi

  Facebook'un kripto parası Libra projesini yöneten isim David Marcus, ABD Senatosunda düzenlenen ikinci Libra oturumuna katıldı. Birkaç saat süren Finansal Hizmet Komitesi oturumunda Libra pr...

  • 18 Temmuz 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.