Mastercard Adım Attı: CBDC'ler İçin Ripple İle Ortaklık Kurdu!
Mastercard Adım Attı: CBDC'ler İçin Ripple İle Ortaklık Kurdu!

Mastercard Adım Attı: CBDC’ler İçin Ripple İle Ortaklık Kurdu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto paralara yönelik benimsenme oranları arttıkça büyük şirketlerden de büyük adımlar gelmeye devam ediyor! Son olarak küresel ödeme devi Mastercard, Ripple ile işbirliği yaparak dijital para birimi (CBDC) programı başlattı! Peki, bu kararın arkasında neler var? İşte detaylar…

Mastercard ve Ripple, CBDC’ler konusunda ortaklığa vardı

Kripto paralara yönelik benimsenme oranları günden güne artıyor. Bununla birlikte büyük şirketler altcoin projeleriyle yeni iş birlikleri kurarak işlerini daha da büyütüyorlar. Son olarak gelen verilere göre küresel ödeme devi Mastercard, popüler altcoin Ripple ve Consensys ile işbirliği içerisine girdiğini duyurdu. Bu duyuru ile beraber yeni bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) programı başlatan dev şirkete ilgi yoğun oldu. Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Ripple ile iş birliği içerisine giren ilk dev şirket Mastercard ile kalmıyor. Özellikle Ripple’ın SEC ile olan davasında zafere uzanmasıyla beraber popüler altcoin birçok şirketin dikkatini çekti.

Bomba Haber: Mastercard, Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu!

Mastercard’dan gelen duyuruya göre Mastercard’ın yeni kurulan CBDC programına katılmak üzere blockchain ve ödeme hizmetleri sağlayıcılarından oluşan bir topluluk kurma niyeti açıklandı. Bu yeni ortaklıkla beraber birçok şirketten ilgi yoğun olurken, Mastercard’ın Dijital Varlıklar ve Blok Zinciri Başkanı Raj Dhamodharan konu ile ilgili kritik noktalara değindi. İşte Dhamodharan’ın sözleri:

Ödeme seçeneklerine ve ödeme yapmanın farklı yolları arasında birlikte çalışabilirliğin gelişen bir ekonominin temel bir bileşeni olduğuna inanıyoruz.

Kripto para dünyası günden güne büyüyor

Bir diğer yandan Mastercard yetkilisi Dhamodharan, konu ile ilgili önemli noktalara dikkat çekti ve çeşitli paydaşların CBDC’lerin geleceğini işbirliği içinde şekillendirebilecekleri bir platform oluşturmanın son derece önemli olduğunu aktardı. Bu ortaklığın diğer isimleri ise Ripple ve Consensys haricinde Fireblocks ve bir tokenize varlık hizmet sağlayıcısı olan Fluency olarak karşımıza çıkıyor. Konu ile ilgili Mastercard, başka açıklamalarında ise CBDC’lerin tek başına benimsenmemesi gerektiğine dikkat çekti. Özellikle kripto para piyasasının günden güne büyümesiyle beraber şirket, kripto paraların benimsenme oranlarının daha da artacağına yönelik sinyal verdi.

Kolombiya Merkez Bankası Ripple İle Ortaklığını Duyurdu!

Öte yandan bu yeni ortaklıkla beraber kripto para dünyasının günden güne büyüdüğü de yatırımcıların dikkatini çekiyor. Özellikle Ripple’ın geçtiğimiz haftalarda SEC’e karşı elde ettiği zafer, yatırımcıları kripto paralara yönlendirdi. Bu kripto para dünyasının birçok büyük merci tarafından da kabul edildiğini ön plana koyuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Mastercard Adım Attı: CBDC’ler İçin Ripple İle Ortaklık Kurdu!