Mart, Bitcoin (BTC) İçin Uğursuz Bir Ay! Peki, Tarih Tekerrür Edecek mi?

0 104

Mevcut Bitcoin (BTC) fiyat rallisinde, spot borsalara madenci girişlerinin kripto para biriminin fiyatında bir düşüşe yol açtığı yaygın olarak bilinen bir görüş. Bununla birlikte, 58 bin dolar’dan 43 bin dolar’a düşüş yakından gözlemlendiğinde, madencilerden gelen girişlerin neden tamamen düşüş göstermeyebileceği giderek daha açık hale geliyor. Aslında, CryptoQuant’tan gelen verilere göre, madenciler yaklaşık 61.005 Bitcoin yatırdı.

Artık kripto para biriminin fiyatı toparlandı ve varlık yine 48 bin dolar’ın üzerinde işlem görüyor, ideal olarak, madenci mevduatları da düşmüş olmalı, çünkü bu da fiyatın artmasına izin verecekti. Bununla birlikte, son 24 saat içinde spot borsalara 9.500’den fazla Bitcoin yatırılmasına rağmen fiyattaki sıçrama gerçekleşti. Bu sadece bir gözlem olsa da, açık olan şu ki, madenci mevduatları bu piyasa döngüsünde Bitcoin’in fiyatını tamamen yönlendirmiyor.

Fiyattaki mevcut artışı etkileyen en önemli faktörlerden biri ETHBTC korelasyonu ve kurumsal talep olabilir. Bitcoin’in fiyatı şu anda 100 günlük hareketli ortalamanın altında. ETHBTC korelasyonunun yüzde 70’in üzerine çıkması ve Ethereum’daki kurumsal yatırımın artmasıyla, Bitcoin’in fiyatı 24 saatten daha kısa bir sürede yüzde 5’in üzerinde toparlandı.

Ethereum’daki kurumsal yatırım akışının yanı sıra, MicroStrategy gibi kurumlar başka bir Bitcoin yatırım dalgasına liderlik ediyor. Bununla birlikte, bu ölçümlerden hiçbiri, fiyat yeni bir ATH’ye ulaşmadan önce, Ocak ayında gözlemlenen ralli gibi fiyatta bir canlanma olduğuna dair ipucu vermiyor. Tarihsel olarak her Mart ayında olduğu gibi, fiyatta daha fazla düşüş olabilir.

Bu Mart Bitcoin (BTC) İçin Kötü mü Geçecek?

Bugüne kadar, bu Bitcoin’deki en tutarlı mevsimsel modeldir. Durum neden böyle? Vergiyle ilgili olabilir.

Unfolded’dan alınan aylık getirilerine dayanarak, lider kripto para biriminin fiyatı her yıl Mart ayında sürekli olarak düştü. Aslında, 2014’ten bu yana, düşüş çift haneli rakamlara çıkarken, fiyat, kısa bir süre, yaklaşık sonra bir veya iki ay içinde toparlandı.

Eylül ayında da bu tür düşüşler görülebilecek olsa da, Mart ayının daha önemli olduğu düşünülüyor çünkü Eylül ayında, tam tersine parabolik artışlar da görüldü. Mart 2020 örneği, lider kripto para biriminin birkaç saat içinde yüzde 40’ın üzerinde düşüş göstermesiyle bunu en iyi şekilde göstermektedir.

Bu gözlemlere dayanarak, perakende tüccarları 2021’in Mart’da da fiyatta daha fazla düşüş bekleyebilirler.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku