MALTA “BLOCKHAIN ADASI” OLMAYA KARAR VERDİ: DÜZENLEMELER, BENİMSEME, BİNANCE GENEL MERKEZİ..

0 1

Malta başlangıçta küçük bir ada gibi gözükebilir ama bu küçük ada kripto Dünyasına hızlı bir giriş yapmaya karar vermiş gibi gözüküyor. Bu küçük ada kararlı bir biçimde “Blockchain adası” olmak istediğini ve hedefine ulaşmaya kararlı olduğunu açıkça belirtmeye başladı.

Dünyanın en büyük kripto borsası Binancetan gelen bilgiye göre Maltanın Muhasebe Teknolojisi(DLT)ye doğru adımlar ile ilerlediğini gösteren bir duyuru geldi.Ayrıca Binance Japonya Çin ve Hong Kongtan gelen uyarıların ardından genel merkezi olarak Maltayı seçti.

BİNANCE NEDEN MALTAYI SEÇTİ?

Binance likiditesini artırak fiyat paralar ile kripto koin alım satımı hizmeti vererek yatırımcılarını artırmak istiyor. Halihazırda çok az borsa bu seçeneği sunduğu için yatırımcılar piyasınının yüksek volatilitesinden kendilerini korumak için tether gibi tokenlara yöneliyorlar.

Malta kendi yerel bankalarında oluşacak bu alım satım işlemlerinden dolayı Binance tan son derece memnun olduğunu dile getiriyor. Binance’ın Maltadaki yol haritasının ikinci hedefi merkezileştirilmiş sistemlerin oluşturduğu riski azaltmak ve müşterilerine yalnızca nihai güvenlik ve şeffaflık talebinin artması değil aynı zamanda merkezi platformların rekabet etmesi nedeniyle de merkezi olmayan  çözüm sunmasıdır.

Peggy(Etherium Peg Zone gibi)Merkezsiz borsalar da oluşabilir.Örneğin 0x protolünde sadece tokenler değil farklı blockchainler arasıda transfer yapılabiliniyor.

Dahası yakın gelecekte bu transferler ZCash ve Zk-STARK gibi  birbirine bağlı gizlilik odaklı zincirler sayesinde tamamen anonim bir şekilde yapılabiliniyor.

Bu nedenle Binanceın Maltadaki amaçlarından birinin gelecekteki tüm yenilikler ve potansiyel rakipler hakkındaki farkındalıkları göz önüne alıp kendi sistemini geliştirmesi süpriz sayılmamalı.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku