MADENCİLİK DEVİ BİTMAN İN TEKSAS TAKİ MADENCİLİK İŞLEMLERİNİ ASKIYA ALDIĞI BİLDİRİLDİ

0 0

Çin merkezli lider madencilik ve madencilik ASIC donanım üreticisi Bitmainin Teksas Rockdaledeki madencilik faaliyetlerini askıya aldığı bildirildi. Rockdale ABDnin Teksas eyaletinde Austinin doğusundaki Milam ilçesinde bulunmaktadır.

Bir Milam İlçesi Hakimi Steve Young iki Bitmain çalışanı dışında tüm mühendislerin ve insan ilişkileri direktörünün işten çıkarıldığını ve tüm operasyonların askıya alındığını bildiren bir bildiri yayınladı. Makaleye göre Young daha sonra şirketin kendisine Bitmainin kapanmak yerine işlemi küçülteceğini şimdi 15 yerine sadece beş çalışanla çalıştığını söyledi.

“Binaları yenilemek için bugüne kadar milyonlarca dolar harcadılar. […] Dışarıda 7.000 ya da 8.000 sunucuvar

Söz konusu makaleye göre Young planların nedeni olarak Bitcoin (BTC) fiyatının çöküşünü gösterdi.

“Rockdaledeki doğru ekip şimdi her zaman projeyi küçük çapta yeniden başlatmak için uzmanlığa sahip. Bitmain pazar koşullarına bağlı olarak siteyi daha yavaş bir hızda yükseltmek ve ölçeklendirmek istiyor. ”

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Bitmain ABD pazarına yayılmasının bir parçası olarak Teksasta 500 milyon dolarlık bir blok zincir veri merkezi ve madencilik tesisi kurmayı amaçlıyordu. Medya kuruluşları son zamanlarda Bitmainin çalışanların çeşitli projelerden gitmesine izin vermeyi planladığını bildirdi. Aralık 2018de Bitmain ve büyük kripto değişimi Huobinin personeli işten çıkarma planlarını onayladıkları bildirildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku