Litecoin Halving öncesi seviyelerini arıyor

0 1

Fiyat ve piyasalar açısından bakıldığında 2019un en önemli olayı Litecoin halving etkinliğiydi. Halvingi takiben piyasadaki dördüncü en büyük kripto para birimi daha fazla yükseliş momentumu oluşturmak için hazırlandı. 

30 dolardan 140 doların üzerine çıkmaya başladığında yüzde 300ün üzerinde fiyat artışı gerçekleştiren Litecoin sert düştü. Ağustos ayından bu yana “dijital gümüş” yüzde 50den fazla azaldı. Düşüş gelgitleri sadece Litecoin’e izole edilmiyor. Diğer kripto para birimleri de felaket bir sıkıntıyla karşı karşıya kaldı.

Fiyat iyi bir hafta geçirmedi ve Bitcoin’in düşüşü kripto para piyasasında da düşüşe neden oldu. Kral 7 bin 700’e kadar düştü bu da büyük miktarda altcoinin satılmasına neden oldu ve Litecoin de bu satışlardan nasibini aldı. Zaten 70 dolar işaretinin altına işlem yapan LTC değerinden 14 dolar kaybetti ve yazının yazıldığı sırada 56 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

LTC’nin 16 Eylül’deki 1 günlük grafiğine bakacak olsaydık boğa güreşlerini görürdük. Nitekim ağustos ayından eylül ayının ortasına yakın bir zamandan beri Litecoin fiyatlarda yüzde 21lik bir artış oluş ve fiyat 80 dolara yaklaşmıştı. Genel olarak kripto para birimi piyasası için olumlu işaretlerle birleşen bu hızlı yükseliş açıkça ortaya çıkmayan Litecoin piyasası için iyimser umutlara yol açtı.

Litecoin’in son düşüş eğilimi kırılmaya çalıştığı “paralel kanala” geri döndüğüne işaret ediyor. Bu geri dönüş koinin altı günlük fiyat düşüşüne dayandığını gördü son şamdan yüzde 15lik bir fiyat indirimi yaptı ve Bakkt lansmanı sayesinde büyük bir düşüş gösterdi.

Son birkaç gün bir miktar konsolidasyon gösteren Litecoin 54 dolarda zayıf bir destek oluşturuyor. Yukarı doğru bakıldığında uzun vadeli destek hatları sırasıyla 60.10 dolar 62.80 dolar ve büyük bir olasılıkla 71.5 dolar seviyelerinde kaldı. Litecoin’in 70’li seviyelere girme konusunda herhangi bir mücadele şansına sahip olması için test edilmesi gerekiyor. 100 dolar seviyesinin Litecoin pazarını ne kadar test ettiğini göz önünde bulundurarak 50 dolarlık psikolojik seviyenin de önemli olacağını belirtebiliriz.

Litecoin’in asıl fiyat çizelgesinden daha kötü olanı yakın zamana kadar 30’un altında olan Göreceli Güç Endeksi [RSI]. RSI 18 Eylül ve 23 Eylül arasında 61 ile 27 arasında düşüş göstererek gerileme eğilimine işarret ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku