Lider Bitcoin borsasından devasa adım

0 0

2014 yılında ikiz kardeşler Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından kurulan New York merkezli kripto para birimi borsası Gemini kendi saklama hizmeti olan Gemini Custody’yi başlattı.

10 Eylülde Cointelegraph ile paylaşılan basın açıklamasında Gemini yeni başlatılan saklama çözümünün müşterilerin bakiyeleri kontrol etmelerine hesap ekstrelerini indirmelerine para çekme işlemlerine başlayabilmelerine ve denetçilere bakiyeleri işlemleri ve etkinlikleri onaylamaları için yalnızca görüntüleme erişimi sağlayacağını belirtti.

Müşteriler ayrıca Gemini borsasında varlıklarının soğuk cüzdandan transfer edilmesini beklemeden varlıklarını saklamaya alabilecekler.

Gemini Custody’nin Bitcoin (BTC) Bitcoin Cash (BCH) Ethereum (ETH) Litecoin (LTC) Zcash ve aşağıdaki ERC-20 tokenlerinin yer aldığı 18 kripto para birimini desteklediği bildirildi: 0x (ZRX) Augur (REP) Basic Attention Token (BAT) Bread (BRD) Dai (DAI) Decentraland (MANA) Enjin (ENJ) Flexacoin (FXC) Gemini Dollars (GUSD) Kyber Network (KNC) Loom Network (LOOM) Maker (MKR) ve OmiseGo (OMG).

Gemini CEOsu Tyler Winklevoss kriptonun bir varlık sınıfı olarak ihtiyaç duyduğu olgunlaşmanın saklama güvenliğine bağlı olduğunu söylüyor ve şöyle diyor:

“Gemini ilk günden itibaren dünyadaki bireyler ve kurumlar için güvenli uyumlu ve kullanımı kolay dünya standartlarında bir saklama çözümüne olan gereksinimin farkına vardı.”

Geminideki operasyon müdürü Jeanine Hightower-Sellitto kurumsal yatırımcıların kripto için net ve artan bir talep gösterdiğini ancak bazılarının karmaşık düzenleme ve güvenlik gereksinimlerini tam olarak karşılayan bir çözüm bulmakta zorlandıklarını açıkladı.

Tyler ve Cameron Winklevoss kısa süre önce Facebook’un Libra projesinde Mark Zuckerberg ile ortaklığa açık olduklarını söyledi. Cameron Libra’nın kripto para kitlesinin benimsenmesinde bir adım öne geçtiğini savunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku