Lider Bitcoin borsasından devasa adım

Lider Bitcoin borsasından devasa adım
  • 10 Eylül 2019

2014 yılında ikiz kardeşler Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından kurulan New York merkezli kripto para birimi borsası Gemini, kendi saklama hizmeti olan Gemini Custody’yi başlattı.

10 Eylül'de Cointelegraph ile paylaşılan basın açıklamasında Gemini, yeni başlatılan saklama çözümünün, müşterilerin bakiyeleri kontrol etmelerine, hesap ekstrelerini indirmelerine, para çekme işlemlerine başlayabilmelerine ve denetçilere bakiyeleri, işlemleri ve etkinlikleri onaylamaları için yalnızca görüntüleme erişimi sağlayacağını belirtti.

Müşteriler ayrıca, Gemini borsasında varlıklarının soğuk cüzdandan transfer edilmesini beklemeden varlıklarını saklamaya alabilecekler.

Gemini Custody’nin Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Zcash ve aşağıdaki ERC-20 tokenlerinin yer aldığı 18 kripto para birimini desteklediği bildirildi: 0x (ZRX), Augur (REP), Basic Attention Token (BAT), Bread (BRD), Dai (DAI), Decentraland (MANA), Enjin (ENJ), Flexacoin (FXC), Gemini Dollars (GUSD), Kyber Network (KNC), Loom Network (LOOM), Maker (MKR) ve OmiseGo (OMG).

Gemini CEO'su Tyler Winklevoss, kripto'nun bir varlık sınıfı olarak ihtiyaç duyduğu olgunlaşmanın saklama güvenliğine bağlı olduğunu söylüyor ve şöyle diyor:

“Gemini ilk günden itibaren, dünyadaki bireyler ve kurumlar için güvenli, uyumlu ve kullanımı kolay, dünya standartlarında bir saklama çözümüne olan gereksinimin farkına vardı.”

Gemini'deki operasyon müdürü Jeanine Hightower-Sellitto, kurumsal yatırımcıların kripto için net ve artan bir talep gösterdiğini, ancak bazılarının karmaşık düzenleme ve güvenlik gereksinimlerini tam olarak karşılayan bir çözüm bulmakta zorlandıklarını açıkladı.

Tyler ve Cameron Winklevoss kısa süre önce, Facebook’un Libra projesinde Mark Zuckerberg ile ortaklığa açık olduklarını söyledi. Cameron, Libra’nın kripto para kitlesinin benimsenmesinde bir adım öne geçtiğini savunuyor.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…