LibertyX in ATM sayısı 1000 i geçecek

0 0

ABDde ilk bitcoin atmsini hayata geçiren LibertyX firması ülkede Arizona ve Nevada eyaletlerinde 90 perakende noktasında daha ATM hizmeti vereceğini duyurdu.

Bu adımla beraber şirket ABD genelinde binden fazla ATMyi kripto para kullanıcılarının hizmetine sunmuş olacak.

LibertyXin Desert ATM ile yaptığı iş birliği ile kullanıcılar kredi kartı ile Bitcoin alışverişlerini daha hızlı gerçekleştirebilecek. Şirketin CEOsu Chris Yim Bitcoin ATMlerinin kullanışlı ve basit olması sayesinde kullanıcıların kripto para sorunlarınların bir kısmını ortadan kaldırdığını söyledi.

2014 yılında ABDdeki ilk Bitcoin ATMsini kullanıma sunan LibertyX 2016 yılında ilk Bitcoin veznesini açtı. LibertyX 2019 yılında geleneksel bankacılık dışı ATMlerde donanım yükseltme gerekmeksizin hesap kartı işlemlerine imkan sunan ilk şirket oldu.

Yim şirketin hedefinin ABDnin her yerinde Bitcoini erişilebilir hale getirmek olduğunu belirtiyor.

Arizona ve Nevadaya yerleştirilecek ATMler için Genmega makineleri ile iş birliği yapılacak.

ABD genelinde 100 binden fazla bankacılık dışı ATM olduğunu söyleyen Yim kullanıcıların tüm bu ATMlerden LibertyX Bitcoini alabilmelerini ümit ediyor.

ATMlerde belirlenen işlem limiti günlük 3 bin dolar olarak belirlendi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku