Kurumsal Yatırım 2 Altcoin Projesine Yöneldi: CoinShares

51
Önde gelen bir dijital varlık yöneticisi CoinShares, kurumların kar alması nedeniyle geçen hafta kripto yatırım ürünlerinde ağır çıkışlar meydana geldiğini söylüyor. Ancak, 2 altcoin, kurumsal yatırım almaya devam etti.

 

Solana (SOL) ve Cardano (ADA), kurumsal yatırım almaya devam etti

En son raporunda CoinShares, geçen haftaki 134 milyon dolarlık ağır çıkışların, önceki haftanın piyasa değerlenmesinin bir sonucu olduğunu öne sürüyor. Rapora göre, dijital varlık yatırım ürünlerinde geçen hafta toplam 134 milyon dolar tutarında çıkış görüldü. Bu, yıl bu yılın ikinci en büyük haftalık çıkışı oldu. Çıkışlar, hem Avrupa’da (yüzde 39) hem de Amerika’da (yüzde 61) gözlemlendi. Geçen haftaki fiyat artışının, yatırımcıları geçen hafta kar elde etmeye sevk etmiş olabileceği belirtildi. Pazar paylarıyla birlikte, Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum (ETH) üzerine odaklanan kurumsal yatırım ürünleri, sırasıyla 132 milyon dolar ve 15 milyon dolar ile geçen hafta en ağır çıkışları yaşadı.

Ethereum ve XRP hariç altcoin projelerine odaklanan kurumsal yatırım ürünleri, geçen hafta küçük girişler yaşadı. Birden çok altcoin’e odaklanan çok varlıklı yatırım ürünleri, beş milyon giriş dolar giriş aldı. Solana (SOL) odaklı ürünler de 3,7 milyon dolar alırken, Cardano (ADA) dijital yatırım ürünleri aynı dönemde 1 milyon dolar aldı. Litecoin (LTC), Polkadot (DOT) ve Tron’a (TRX) yönelik altcoin yatırım ürünleri de geçen hafta sırasıyla 0,6 milyon dolar, 0,4 milyon dolar ve 0,1 milyon dolar tutarında pozitif akışlar kaydetti.

Bu altcoin, 2022’nin Ethereum’u olabilir

 The Motley analistlerinden Katie Brockman’a göre, benzer büyüme potansiyeline sahip daha uygun fiyatlı bir yatırım arıyorsanız, dikkate almanız gereken başka bir kripto para birimi: Solana.  Solana, kripto para dünyasının büyüleyici çıkış yapan yıldızlarından biri. Projenin dezavantajları olsa da, SOL potansiyel olarak 2022’nin Ethereum’u olabilir. Solana şu anda 52 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile en popüler beşinci kripto para birimi. Ethereum ise şu anda 452 milyar dolardan fazla bir piyasa değerine sahip. Solana, kripto para pazarındaki en büyük oyuncularla rekabet etmek için gerekli olan donanıma sahip bir proje.

Yatırım Uzmanından Çarpıcı Solana Yorumu: Hemen Harekete Geçin!

Altcoin ayrıca, Ethereum ile birçok benzerliği paylaşıyor. Her iki ağ da, merkeziyetsiz finans uygulamaları ve NFT pazarları gibi projeleri barındırabilen akıllı sözleşme platformlarıdır. Ancak Solana’nın Ethereum’a göre büyük bir avantajı var: hız. Ethereum şu anda saniyede yaklaşık 15 işlem gerçekleştirebilirken, Solana’nın saniyede 65 bin işlem gerçekleştirebileceği bildiriliyor. Bu hız nedeniyle, birçok geliştirici Solana ağına akın etti. Bu durum, SOL’u en hızlı büyüyen Blockchain ekosistemi olmasına neden oldu.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku