Kurumlar Bitcoin (BTC)’İ 15 Bin Dolara Düşürmek İçin Manipüle mi Ediyor?

37

Bitcoin (BTC), dünyanın dikkatini çektiğinden beri, kurumsal ilgi de arttı. Genellikle, kurumların yeni teknolojiye veya bir varlığa katılımı, her iki tarafın gelişimi için de faydalı olarak kabul edilir. Ancak popüler kripto para yatırımcısı Lark Davis bu görüşe katılmıyor. Analiste göre, kurumlar, perakende yatırımcılar ve kısa vadeli yatırımcılar pahasına, kârları için piyasayı manipüle ediyorlar. Paylaştığı son videosunda, analist bu konuya değindi.

Analistten JPMorgan ve Guggenheim’a suçlama

Davis, kurumların kripto para piyasasını manipule etmeyi başaracak sermayeye ve etkiye sahip olduğunu düşünüyor ve iddialarını desteklemek için bazı büyük isimlerden örnekler getirdi. Bu listedeki ilk kurum Guggenheim Investments oldu. Davies, Chicago merkezli küresel yatırım şirketini, Bitcoin’i kendi çıkarları için cebe indirmek amacıyla manipülatif açıklamalar yapmakla suçluyor.

Bitcoin ve Cardano Fiyat Analizi: İzlenecek Kritik Seviyeler!

BTC, Mayıs ayının 60 bin dolarlık ATH’sine doğru yükselirken, Şubat ayında Guggenheim Investments’ın CIO’su Scott Minerd, Bitcoin’in sonunda 600 bin dolara tırmanabileceğini söyledi. CNN’ye verdiği demeçte, altınla olduğu gibi arz ve talebe bağlı olarak rakamların 400 bin-600 bin dolara kadar çıkabileceğini belirtti. Şimdi ise Bitcoin çöktüğünde ve yatırımcılar milyonlarca dolar kaybettiğinde Minerd tahminini değiştirdi. CNBC ile yaptığı bir röportajda, BTC’nin yakında 10 bin ila-15 bin dolar arasında dibe vurabileceğini söyledi. Ayrıca, piyasanın tekrar yükselişe geçmeden önce önümüzdeki birkaç yıl boyunca yatay hareket edebileceğini söyledi. Bunun üzerine Davis şunları söyledi:

Size süşük fiyata satmanızı ve ardından piyasa aşırı ısındığında satın almanızı söylüyorlar. Bu kurumların oynadığı sinsi bir oyun.

Bu haberi, JPMorgan’ın kurumların bu fiyat seviyesinde Bitcoin’e iştahı olmadığını söyleyen son açıklaması izledi. JPMorgan ayrıca kurumsal yatırımcıların altına yöneldiğini ve BTC’nin ayıpiyasasına girdiğini iddia etti.   Davis, bu iddiaya yanıt olarak şunları söyledi:

Bitcoin’inizi satmanız için sizi ikna etmeye çalışıyorlar… ancak bu kurumların ve medyanın FUD hikayeleriyle sarsılmayın.

Bitcoin ve kripto para piyasasında korku ve panik yaratılıyor

Davis, Bitcoin hakkında bu tür açıklamalar yaparak kurumların büyük satışlara yol açacak bir korku ve panik piyasası yarattığına inanıyordu. Bu, düşük seviyeden Bitcoin elde edebildikleri için büyük oyuncular için avantajlı olacaktır. Davis ayrıca şunları kaydetti:

Bu kurumlar dünyanın en büyük, en üretken piyasa manipülatörlerü olduklarını defalarca kanıtladılar.

Kısa vadeli yatırımcılar gerçekten korkunç kayıplar yaşıyorlar. Kısa vadeli yatırımcılar, panik yaşayıp sattıkları  için kaybetmeye devam ediyor. Bitcoin tarihindeki tüm büyük düşüşlerle büyük kayıplar aldılar.

Ancak güvenli olanlar, sürekli fiyat dalgalanmalarına rağmen pozisyonlarını koruyan uzun vadeli yatırımcılardır.

Madenciler bile metriklerden görüldüğü gibi şu anda Bitcoin biriktiriyor. Analistin iddiaları, mantıklı ve kanıtlanabilir görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Ambcrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku