Shiba Inu Devrimi: Meme Coin Etiketi Atıldı!

719

Bir meme coin olarak, şaka amaçlı piyasaya sunulan Shiba Inu, artan yatırımcı sayısı ve geliştirdiği projeler ile bir dizi kullanım örneğine sahip olduğunu kanıtladı ve meme coin etiketinden sıyrılmayı başardı. Eğer Shiba Inu açıkladığı tüm projeleri yıl içerisinde hayata geçirmeyi başarırsa, token’in değerinin muazzam bir şekilde artacağı öngörülüyor. KriptoArena.com olarak, Shiba Inu’nun nasıl meme coin etikentinden kurtulduğunu beş maddede inceledik.

 Giderek büyüyen benimseme ve NFT ekosistemi!

Shiba Inu’nun arkasında sağlam bir topluluk var ve bazı firmalar Shiba Inu (SHIB)’yu ödeme aracı olarak kullanmaya başladılar. Popüler kripto para ödeme sağlayıcısı BitPay’in SHIB’i desteklediğini açıklamıştı. BitPay artık SHIB’i ödeme aracı olarak kullanıyor. Uygulada SHIB’i kullanarak farklı online mağazalardaki ürünler için ödeme yapılabilir. BitPay’in, Shiba Inu’yu kabul etmesinin ardından, SHIB destekçilerinin ısrarlarına dayanamayan AMC Theater da, SHIB ile ödeme sistemini başlattı. Shiba Inu topluluğu için bir diğer heyecan verici gelişme ise, İtalyan merkezli restoran Welly’s’in, SHIB’i kabul edeceğini duyurması oldu.

Ayrıca SHIB artık NFT pazarına sahip. Büyük kripto trendini kaçırmak istemeyen Shiba Inu, SHIBOSHIS olarak bilinen ve 10 bin NFT’ye ev sahipliği yapan bir platform kurdu. Shiba Inu’nun artık NFT’ler sunması ile SHIBArmy, platformda çeşitli dijital koleksiyonları basabilir ve takas edebilir. ShibaSwap dışında, ilgilenen yatırımılar, favori SHIBOSHI’larını Ethereum tabanlı OpenSea üzerinden satın alabilirler.

Borsa, yaklaşan metaverse projesi ve Shiba Inu yakımları

Merkeziyetsiz Shiba Inu borsası ShibaSwap Temmuz 2021’de başlatıldı ve böylelikle kullanıcıların Uniswap, dYdX, PancakeSwap vb. gibi diğer merkeziyetsiz borsalarda alım satımına izin verilmiş oldu. Borsa üç ana token kullanıyor: SHIB, bone ShibaSwap (BONE) ve Doge Killer ( LEASH). Kullanıcıların borsada gerçekleştirebilecekleri üç ana özellik şunları içerir:

-Dig: Bu özellik, kullanıcıların ödül olarak BONE jetonları kazanmak için likidite madenciliğine katılmasına olanak tanır. Kullanıcılar, hangi yükseltmelerin başlatılacağı da dahil olmak üzere önemli yönetim kararlarına oy verebilir.
-Stake: SHIB, LEASH veya BONE’ınızı ShibaSwap’ta stake ettiğinizde, BONE’da APY ödülleri kazanabilirsiniz.
-Takas: Kullanıcıların bir kripto para birimini diğeriyle değiştirmesine izin verilir.

Bu yıl, proje ekibi Shiberse adlı metaverse projesini açıkladı. Proje, Shiba Inu ekosistemini büyütmek için atılan en büyük adımlardan biri olacak. Proje ile ilgili detaylar henüz netleşmese de, Shiberse’de yatırımcıların metaverse arsa alıp satabileceği konuşuluyor. Bütün bunların yanında,SHIB arzı hala çok büyük problem. SHIB topluluğu, token’in toplam arzını olabildiğince azaltmak için mücadele ediyor. Coingecko’daki verilere göre, Shiba Inu’nun toplam arzı 1 katrilyon. Bununla birlikte, topluluk, toplam arzından bazı SHIB’leri yakmak için bir araya geliyor ve bunu yapmanın yollarından biri de kripto yakımı yapmaktır. Shib destekçileri ve büyük yatırımcılar neredeyse her gün bir yakım etkinliği yaparak, Shiba Inu fiyatını yükseltmeye çalışıyorlar.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku