Küçük yıldızlar…

0 0

Önceki yazıda kripto para dünyasının ilk 5’ini kısaca değerlendirmiştik. Şimdi 2020’de atakta olabilecek ilk 5 sıralamasıyla devam edelim. Küçüklerden hangisi 2020’de daha çok parlar?

Tezos (XTZ)

ICOsunda 232 milyon dolarlık zayıf bir başlangıç yapmış olan Tezos Ethereum’un rakibi. Tezos ana ağını başlattı ve merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeler için bir sonraki baskın platform olmaya hazırlanıyor.

Zcash (ZEC)

ZEC işlemcilere sunduğu gizlilikle en iyiler listesinde yerini aldı. Bitcoini internetin HTTPsi olarak görürsek Zcash internetin HTTPSsi olarak adlandırılabilir.
ZEC güvenliği sağlamak için Bitcoinden daha gelişmiş teknolojiler kullanıyor. Açık kaynaklı bir platforma sahip ve 21 milyon coin sınırı var. Daha az karmaşık ve işlem hacmi artıyor.

Vechain (VET)

Vechain ölçeklenebilir güvenilir ve dağıtılmış bir iş ekosistemi oluşturmak için blockchain teknolojisinden yararlanmayı amaçlayan yeni bir işletme düzeyinde blockchain çözüm sağlayıcısı. 

VET 2017 yılının başlarında IoT teknolojisini kullanan bir tedarik zinciri yönetimi blok zinciri olmaya odaklandı ancak daha sonra vizyonlarını genişletti. Şimdiye kadar lüks tüketim malları tarım gibi çeşitli alanlarda blockchain çözümlerini başarıyla uyguladılar.

IoTeX

2017de kurulan ve nesnelerin internetini (IoT) etkinleştirmeye odaklı yeni bir blok zinciri platformu inşa eden açık kaynaklı bir proje. 

IoT nedir? Çevremizdeki çeşitli cihazları dijital yeteneklerle kuşatmak için bilgisayar ve kişisel cihazların ötesinde dijital iletişim ve etkileşim imkanı. IoT cihazlarının 2022 yılına kadar 50 milyarı geçmesi bekleniyor. İnternet bağlantılı bu cihaz kitlesinin gerçek zamanlı olarak güvenli iletişim ve otomasyon yöntemlerine ihtiyacı olacak. Bu IoTexin doldurmayı planladığı niş alan.

IoTeXin mimarisi ağ için güvenlik ve yönetişim sağlayan ve aynı zamanda belirli işlevleri yürütmek için çeşitli yan zincirleri yöneten bir kök blok zincirine dayanıyor. Bu yan zincirler benzer ortamlarda çalışmak benzer güven seviyelerine sahip olmak veya benzer bir işleve sahip olmak gibi belirli parametrelere dayalı IoT cihazlarını bağlayabilir.

IoTeX’in en büyük rakibi IOTA. İkisi arasındaki ana fark IOTAnın ölçeklenebilirliği ele almak için Directed Acyclic Graph (DAG) teknolojisini kullanması. 

PundiX (NPXS)

PundiX küresel bir nakitsiz ödeme sistemi oluşturmak için cryptocurrency özelliğini kullanmayı amaçlayan yeni bir blockchain projesi. Blok zinciri etkin Satış Noktası (XPoS) cihazları mağazaların kafelerin marketlerin kripto para birimi satmalarına ve kripto para birimi ödemeleri kabul etmelerine izin veriyor. Tek yapılması gereken mağazada XPoS olması. Cihaz müşterilerin fiziksel mağazalarda ödeme yapmak için kullandıkları basit bir mobil cüzdanla (XWallet) çalışıyor.

BTC ETH XEM ve QTUM alım satımı için basit bir arayüze sahip. Ayrıca kripto para birimleri ile alışveriş yapmak için bir çıkış menüsü var. Her işlemde XPoS müşteri için bir makbuz basıyor ve mağaza sahibi için siparişleri ve envanteri izliyor.

PundiX projesi perakende ve restoran mağazalarında anında ödeme yapmak için akıllı telefonlar kullanan Endonezyada popüler nakitsiz bir ödeme uygulaması olan Pundinin başarısını temel alıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku