Kritik uyarı… Bitcoin rallisi tehlikede mi?

0 0

Bitcoinin fiyatı Wall Street profesyonel gazileri Nasdaq kabarcık oluşumunu uyardığı için kısa vadeli bir gerileme ile karşı karşıya.

1980’den bu yana ismini taşıyan Wall Street araştırma şirketini işleten Ned Davis Nasdaq Endeksinde balonunun oluştuğuna inanıyor. Davis’e göre bu durum son aylarda Bitcoin (BTC) ve hisse senetleri arasındaki korelasyona dayanarak kripto piyasasını olumsuz etkileyebilir.

Mart’tan bu yana Bitcoin ve S&P 500 arasında yüksek bir ilişki görüldü. Borsa yükselirken BTCnin sakin kaldığı dönemler olsa da korelasyon çoğunlukla yüksek kaldı. 9 Temmuzda Bitcoin ve S&P 500 arasındaki korelasyon tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.38e ulaştı.

Analistler Temmuz ayı başından bu yana teknoloji hisselerinin aşırı değerlemesi konusundaki endişelerini dile getiriyor. Teknoloji endeksi Nasdaq ivme kaybetmeye başlarsa hisse senedi piyassında daha büyük bir düşüş trendine neden olabilir.

Bloomberg muhabiri Lisa Abramowicz; Nasdaqın küçük hisse senetlerine bakarak teknoloji değerlemelerinin 2000 teknoloji balonundan bu yana en uç noktada olduğunu söyledi.

Veriler teknoloji hisselerinin Nasdaq Bileşik Endeksinin yaklaşık yüzde 50sini oluşturduğunu gösteriyor. Bu nedenle teknoloji hisseleri düştüğünde Nasdaq Bileşik Endeksi sert düşüyor.

Tanınmış Bitcoin yatırımcısı PlanB ise şunları söyledi: “S&P 500 ve Bitcoin korelasyonuna göre BTC fiyatı 25 bin dolar olacak. Bizi ilginç zamanlar bekliyor.”

Bazı yatırım uzmanları kısa vadede Bitcoinin piyasa yapısındaki zayıflıklara dikkat çekerken orta vadeli bir ralliyi destekleyen güçlü temel faktörler bulunduğunu düşünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku