Kritik Teknik Gösterge Shiba Inu (SHIB)’da Dip Sinyali Veriyor

7.652

Shiba Inu (SHIB) fiyatının büyük olasılıkla yerel dibe ulaştığı belirtiliyor. Çünkü 200 günlük üstel hareketli ortalama, 0,000021 dolara düşürme yolunda meme tabanlı altcoin projesini yakalamış görünüyor.

SHIB önemli destek seviyesine ulaştı

TradingView’e göre, Shiba Inu şu anda 200 günlük hareketli ortalamaya yansıyan oldukça güçlü bir destek bölgesinden sıçrıyor. Bu destek bölgesi genellikle düşüş trendindeki kripto paralar için son çare olarak kabul ediliyor.

Daha önce, SHIB yukarıda belirtilen desteğin altına düştü ve hemen ardından bir yüzde 14 daha düştü. Tersine dönüş, kısa bir süre sonra, piyasa ani bir rahatlama yaşadığında gerçekleşti ve Shiba Inu’nun fiyatı birkaç gün içinde yüzde 60’tan fazla arttı. Grafiğin önerdiği gibi, meme tabanlı token şimdi SHIB’in dünden bu yana yüzde 10’dan fazla sıçramasına yardımcı olan hareketli ortalamanın desteğiyle toparlanmaya çalışıyor.

Shiba Inu düşüş trendine mi girdi?

Köpek temalı kripto para birimi, Şubat ayının başında piyasada yüzde 60 büyümeyi başarılı bir şekilde gösterirken, token tam bir trend dönüşüne işaret edecek direnç noktalarını kıramadı. Shiba Inu’nun aralıkta olduğunu gösteren ana gösterge, çeşitli orta ve uzun vadeli hareketli ortalamaların yerleştirilmesidir. Varlıklar bir yükseliş trendinde hareket ettiğinde, 50 günlük hareketli ortalama 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine yerleştirilir, ancak Shiba Inu’nun durumunda, iki çizgi birbirine çok yakın hareket ediyor ve varlık bir kez daha desteğin altına düşerse kesişebilir.

”Death cross” SHIB’in ticaret tarihinde hiç olmadı, ancak gerçekleşmesi durumunda, büyük olasılıkla satın alma gücünün çoğunluğunun bu altcoin projesinden tamamen geri çekilmesine yol açabilir. Shiba Inu, Ethereum balina adreslerinde ikinci en büyük pozisyon olmaya devam ederken, böyle dramatik bir senaryo olası görünmüyor. CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, köpek temalı kripto para Shiba Inu fiyatı son 24 saatte yüzde 3,81 oranında arttı ve şu anda 0,0000027 dolar seviyesinden işlem görüyor. Shiba Inu son 24 saatlik işlem hacmi ise 1.568.959.275 dolar düzeyinde gerçekleşti. Dolaşımda 549.063.278.876.302 milyon SHIB coin arzı bulunuyor. CoinMarketCap sıralamasına göre SHIB, 14.606.904.378 USD piyasa değeri ile 14. sırada yer alıyor. Kriptoarena.com olarak hazırladığımız diğer altcoin makalelerine de göz atmayı unutmayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku