Kritik tarih yaklaşıyor… Bitcoin nasıl hareket edecek?

0 0

Bitcoin ve kripto para analisti Benjamin Cowen birçok kripto para savunucusu tarafından yaygın olarak benimsenen döngü teorisine bir itirazda bulunuyor. Cowen önde gelen kripto para biriminin dört yıllık fiyat trendlerini gözden geçirerek Bitcoinin böyle ayırt edilebilir bir modeli takip etmediğini savundu.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Bitcoin bugüne kadar iki dönem önemli fiyat artışları yaşadı. Biri 2012de blok ikiye yarısından sonra diğeri 2016da geldi. Bu nedenle birçok kripto para takipçisi ve yatırımcı blok ödülü önümüzdeki Mayısta tekrar yarıya düştüğünde benzer bir değer artışı bekliyor.

Cowen Bitcoindeki fiyat artışının dört yıllık basit bir modeli takip etmediğini gösteren piyasa verilerine dikkat çekerek bu teoriye karşı çıkıyor.

Analist kripto para birimlerinin ilk günlerden beri görülebilen birkaç uzun dönem yerine bir dizi zirve ve çukur şeklinde ilerlediğini ve bu değerlerin piyasa değeri arttıkça daha uzun sürdüğünü belirtiyor. Cowen her bir fiyat zirvesinden ve sonraki düzeltmeden sonra Bitcoinin bir sonraki boğa piyasasına süresinin her seferinde uzatıldığını iddia ediyor.

Cowene göre şimdi bir birikim evresinin ortasındayız. Analist haklıysa Bitcoin bir kez daha yükselmeye başladığı 2022ye kadar birikim aşamasında kalacaktır.

Cowen uzun zamandır Bitcoin ve bir bütün olarak kripto para piyasası konusunda iyimser. Analist toplam kripto para piyasasının değerinin birkaç yıl içinde 11 trilyon doları aşabileceğini ve Bitcoinin 100 bin doları aşabileceğini tahmin ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku