Kritik Metrik Ethereum İçin Yeni ATH’yi İşaret Ediyor!

332
Ethereum (ETH) 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettikten sonra, durgun bir fiyat hareketi izlemeye başladı. ETH, yatay yönde hareket ediyor olsa da, birkaç faktör lider altcoin’in büyük bir ralliye hazırlanıyor olabileceğini gösteriyor.

Dolaşımdaki arz hızla azalıyor! Borsalardaki Ether arzı, üç yılın en düşük seviyesine ulaşıyor.

Son birkaç yılda Ethereum, ağındaki akıllı sözleşme, güncellemeler açısından en büyük proje haline geldi. Ether’in büyük bir çoğunluğu, arzının yaklaşık yüzde 27’si ağdaki akıllı sözleşmelere yerleştirildi. Akıllı sözleşmelere yerleştirilen coin’lerin ise yüzde 77’si merkeziyetsiz finansta (DeFi) kilitli. Borsalardaki Ether arzı, 2020’nin sonlarında başlayan bir trendle neredeyse üç yılın en düşük seviyesine ulaşıyor. Yılın başında bu oran yüzde 17,3 iken, şu anda toplam Ethereum arzının yalnızca yüzde 12’si borsalarda. Borsalardaki düşük bakiye, yatırımcıların ETH için likidite ve oynaklığı azaltacak satış yapmayı planlamadıklarını gösteriyor.

 Gerçek dolaşımdaki Ethereum arzı, yaygın olarak inanıldığından oldukça düşüktür. Toplam Ethereum arzının yüzde 50’sinden fazlası bir yıldan fazla bir süredir taşınmadı. 1 Ekim’den bu yana ETH arzının yalnızca  yüzde 20’si aktif olarak kaydedildi. Bir ücret yakma mekanizması sunan EIP-1550, başlatıldıktan sadece üç ay sonra dolaşımdaki 1 milyondan fazla ETH’yi kaldırdı ve toplam arzın yaklaşık yüzde 1’inin yanmasına neden oldu.

Ethereum fiyatı 6.300 doları hedefliyor

Ethereum’un hem zincir üstü temelleri hem de teknikleri, fiyat artışının geleceğine işaret ediyor. Ethereum fiyatı, teknik olarak 6.340 dolara doğru yüzde 58’lik bir artışı hedefleyen bir fincan ve kulp modeli oluşturmuştu. ETH, 20 Ekim’de 3.971 dolardan bu modele doğru çıkarken, ETH hedefe ulaşmada zorluklarla karşılaştı. Ethereum fiyatı çizgisinin üzerinde kaldığı sürece, yükseliş tahmini radarda kalır.

Ethereum fiyatının yakın zamanda 21 günlük Basit Hareketli Ortalamayı (SMA) destek olarak 4,373 dolara ulaşacağını ve potansiyel bir toparlanmaya hazırlandığını söyleyebiliriz. ETH’nin üstesinden gelmesi gereken bir sonraki engel, 16 Kasım’ın yükseği 4.553 dolarla, ardından 15 Kasım’ın yükseği 4.757 dolar seviyesinde bulunuyor. Daha sonraki hedef, 4.880 dolar olarak belirlendi. Satış emirlerinde bir artış meydana gelirse, Ethereum fiyatı 21 günlük SMA’da 4,373 dolardan, ardından 50 günlük SMA’da 4.279 dolardan anında destek keşfedecek. Ek dayanak noktası yüzde 78.6 Fibonacci düzeltme seviyesinde 4.211 dolarda, ardından 23 Kasım’ın düşüğü 4.050 dolarda ortaya çıkacak. Daha fazla ETH haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku