''Kripto piyasasından uzak durulması gereken bir süreç''

Abone Ol
''Kripto piyasasından uzak durulması gereken bir süreç''
Gökçe Hürata
 • 27 Ağustos 2020
 • Yazar:

  Uzman yatırımcı Selcoin, 27 Ağustos'ta, Youtube platformunda bir video aracılığıyla, bu süreçte, BTC ve altcoin olmak üzere kripto para birimlerinden uzak durmanın gerekliliği hakkında bir açıklama yaptı.

  Bu açıklamaya göre, yapmış olduğu analizler doğrultusunda, genel olarak kripto para piyasasında olumsuz bir tablonun seyredebileceğini ve özellikle Bitcoin'in 10.000 dolara kadar düşebileceğini bildirerek, kripto dünyasına adım atmayı düşünenlerin temkinli yaklaşmaları gerektiğinden bahsetti. Düşüncesini, "Kâr kaçırmak, zarar etmekten iyidir" sözleriyle doğruladı.


                                                              Son bir ayı gösteren 4 saatlik BTC / USD fiyat grafiği

  Haber yazımı esnasında 11.319 Dolar olan Bitcoin, Fed Başkanı Jerome Powell'in yaptığı konuşma sırasında hızla yükseldi ve akabinde eski seviyesine geri döndü. 

  Selcoin, "Dipten alanlar kârdan zarar etmiş olsa da, pazar hakkında yeterli bilgiye sahip olmadan yeni adım atmaya başlayan kişiler zararda" açıklamasını yaptı.

  Selcoin, piyasaya yeni girecek kişilere istinaden şöyle dedi:

  "Burada çok basit bir matematik işliyor. 100 birimlik varlıkta % 50 kaybedersen, elindeki varlığı başladığı seviyeye tekrar getirmek için, kalan 50 birimin % 100 değer kazanması gerekiyor."

  BTC'nin gerilemesinin devam edeceği tespitinde bulunan Selcoin, "Bitcoin'de düşüş yaşandığı takdirde, Altcoin'ler de aynı sertlikte düşecektir. Kripto para piyasasına biraz daha mesafeli olunması gereken bir süreç içerisinde bulunuyoruz'' dedi.

  Altın ve gümüş ile ilgili de bir değerlendirmede bulunan analist, her ikisinde de yükselişe işaret etti.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Selcoin ile ilgili her şey

  ''Kripto piyasasından uzak durulması gereken bir süreç''

  ''Kripto piyasasından uzak durulması gereken bir süreç''

  Uzman yatırımcı Selcoin, 27 Ağustos'ta, Youtube platformunda bir video aracılığıyla, bu süreçte, BTC ve altcoin olmak üzere kripto para birimlerinden uzak durmanın gerekliliği hakkında b...

  • 27 Ağustos 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.