Kripto piyasasındaki belirsizliğe rağmen balinalar Bitcoin almaya devam ediyor

0 0

 Geçtiğimiz iki hafta içinde ağa yaklaşık yedi yeni BTC balinası katıldı.

Satın alma baskısındaki artış Bitcoin kritik destek seviyesinin üzerinde tuttuğu için yakında fiyatlara yansıyabilir.

Eğer öyleyse izlenmesi gereken bir sonraki direnç alanları 11 bin 200 ve 12 bin dolar seviyeleri olmalı.

Bitcoin daha sonra nereye gideceğine dair net bir yol sağlamadan dar bir işlem aralığında konsolide etmeye devam ediyor. Çevresindeki belirsizliğe rağmen farklı zincir içi ölçümler büyük yatırımcıların Bitcoin satın almayı tercih ettiklerini gösteriyor.

BTC balinaları “fiyat düşünce satın alıyor”

12 bin dolarlık direnç seviyesini desteğe çeviremedikten sonra kripto para birimi ayın başında meydana gelen sert bir düzeltmeden geçti. Bitcoin 12 bin 86 dolardan 9 bin 800 dolara yaklaşık yüzde 19luk düşüş gösterdi. Aşağı yönlü fiyat hareketi piyasa katılımcıları arasında bir kargaşaya neden olurken büyük yatırımcılar varlıklarına daha fazla token eklemek için bundan yararlandı.

Gerçekten de Santimentin sahip dağıtım tablosu fiyatlar düştükçe kripto topluluğunda “balina” olarak bilinen Bitcoin cinsinden milyarlarca dolarlık adreslerin sayısının katlanarak arttığını gösteriyor. Davranış analizi firması 10 bin ila 100 bin BTC tutan adreslerin sayısında yüzde 6.74 artış kaydetti. Son iki hafta içinde ağa yaklaşık yedi yeni balina katıldı.

BTC balinalarının sayısında böyle bir artış ilk bakışta önemsiz görünebilir. Ancak bu büyük yatırımcıların BTCde 108 milyon ile 1.08 milyar dolar arasında bir miktar tuttuğunu düşündüğümüzde yükseliş milyarlarca dolar değerinde satın alma emrine dönüşebilir.

Bu balinaların satın alma çılgınlığı devam ederse Bitcoin Eylül ayı boyunca kaybedilen alanın bir kısmını geri kazanma ve nihayet 12 bin dolar işaretini geçme yeteneğine sahip olabilir.

Teknik analiz: Kritik desteğin üstünde kalmak

Yükseliş tezi BTCnin 3 günlük grafiğine bakıldığında geçerli. Bu zaman dilimi içinde öncü kripto para birimi kritik bir destek engelinin üstünde işlem görüyor gibi görünüyor. Tarihsel verilere dayanarak 50-üç günlük hareketli ortalama 2010-2011 2012-2014 ve 2015-2018 boğa piyasasında düşen fiyatları kontrol altına alabilmiştir.

Tarih tekerrür ederse Bitcoin bu engelin son zamanlarda reddedilmesinin ardından yükseliş trendini sürdürmek üzere olabilir. Ama önce Eylül ortasının en yüksek seviyesi olan 11.200 $ ın üzerinde kapanması ve 12 bin dolarlık direnci desteğe çevirmesi gerekiyordu. Bu engeller aşıldıktan sonra BTCnin muhtemelen Haziran 2019’un yaklaşık 14 bin dolarlık yüksekliğini hedef alacağını varsaymak mantıklı.

Şu anda 10 bin 100 dolar civarında seyreden 50-üç günlük hareketli ortalamanın altına yakın bir mum çubuğunun yükseliş görünümünü tehlikeye atabileceğini belirtmekte fayda var. Bu gerçekleşirse kripto para birimi 100-üç günlük hareketli ortalamaya doğru düşebilir. Bu destek seviyesi 9 bin 150 dolar civarında.

Büyük bir fiyat hareketinin zirvesinde

Veriler son birkaç saat içinde önemli sayıda BTC coininin el değiştirdiğini gösteriyor. Genellikle eski tokenlar farklı adresler arasında aktarıldığında büyük bir fiyat hareketi takip etme eğilimindedir. Bitcoinin arkasındaki artan satın alma baskısı göz önüne alındığında bu olumlu bir işaret olarak alınabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku