Kripto piyasası 2023’e kadar 10 trilyon dolara ulaşabilir mi?

0 4

YouTube kripto para analisti Benjamin Cowen son videosunda logaritmik regresyon analizine göre toplam dijital varlık piyasası değerinin bir sonraki boğa piyasasında 10 trilyon dolara ulaşabileceğini düşünüyor.

LOGARİTMİK REGRESYON BANDI NEDİR?

Logaritmik regresyon bandı kripto pazarının büyüyemediğinde geri düşme eğilimi gösteren değer aralığı. Bant aşağıdaki grafikte yeşil bant ile gösteriliyor.
Çizgi logaritmik değer ölçeğine göre çizildiğinde pürüzsüz bir eğri oluşturur. 2017-2018 döngüsünün zirvesinde toplam kripto piyasası değeri 1 trilyon dolara çok yaklaştı. Ancak o zamandan bu yana regresyon bandına geri döndü ve şu anda 290 milyar dolar civarında.

KRİPTO PAZAR DÖNGÜSÜ

Toplam piyasa değeri ile regresyon bandının zaman içindeki en düşük noktası arasındaki fark zirve seviyelerinin her piyasa döngüsünde azaldığını gösteriyor. Bu da zaman içinde azalan getiriler teorisini destekliyor.

Bu eğiliminin devam ettiği varsayılarak bir sonraki büyük ralli için potansiye tepe seviyesi regresyon bandına yansıtılabilir. Cowen bunu 2022de yansıtıyor. Bunun potansiyel sonucu ise bir sonraki boğa piyasasının zirvesinde yaklaşık 10 trilyon dolarlık bir toplam kripto para piyasası değerine ulaşılabilir. Bu senaryoda piyasa değeri tırmanışa başlamadan önce bir süre regresyon bandında salınacak.

100 TRİLYON DOLAR BITCOIN?

PlanB’ın stok akışı (S2F) modeline göre sadece Bitcoin’in piyasa değerinin 100 trilyon dolara çıkacağı tahmin ediliyor. Cowen’ın tüm kripto piyasası için 10 Trilyon dolarlık piyasa değeri zirvesi bu tahmin yanında pek de etkileyici gelmiyor.

S2F modelinde öngörülen fiyat artışları arzın zaman içindeki yapay sınırlaması nedeniyle gerçekleşiyor. 100 trilyon dolarlık projeksiyonun bundan sonraki iki yarılanmaya veya 2028e kadar olması gerekmiyor…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku