Kripto paraların ortaya çıkış nedenlerinden biri de…

0 14

Bankalara inanç ya da prensip açısından güvenmeyen kişilerin tasarruflarını evlerindeki kasalarda ya da yastık altında saklamasının ne kadar tehlikeli olduğunu Elazığ ve Malatyadaki örneklerde yine anladık. Devletin vatandaşın tasarrufunu değerlendirme şekliyle alakalı giderek sertleşen mevzuat üretmesi de evlerde para tutma alışkanlığını pekiştirdi diyebilirim. 

İşte Kripto Paraların ortaya çıkışının bir nedeni de evde ya da cepte bulunması halinde güvenliğini tam olarak sağlayamacağımız değerlere esir düşmemek diyebilirim. Son yaşanan acı örnekte görüldüğü gibi eğer insanımız tasarruflarına kimsenin elini uzatamayacağına inandığı otantik ve otonom bir saklama aracının varlığından doğru şekilde haberdar olsalardı deprem sonrası yaşanan travmaları daha rahat atlatabilirdik. Mal canın yongasıdır elbette. Can kurtulduktan sonra kişi ilk önce malına ve sermayesine bakar. 

EMREM ALKİNİN KÖŞE YAZISIN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku