Kripto paralardan alınacak vergi yasası erteleniyor

0 0

Güney Kore Ulusal Meclisi endüstri kuruluşlarından gelen itirazların ardından kripto para birimi kazançlarına ilişkin yeni gelir vergisi yasalarının uygulanmasını ertelemeyi planlıyor.

DongA haber sitesinde yer alan habere göre; başlangıçta Ekim 2021den itibaren uygulanacak olan yüzde 20lik vergi 1 Ocak 2022ye kadar yürürlüğe girmeyecek.

Gecikme dijital para borsalarına yeni vergi altyapısını dahil etmek için gereken değişiklikleri uygulamak için zaman tanımayı amaçlıyor.

Kripto para birimleri için yeni vergi yapısı bu yıl Temmuz ayında açıklandı ve yıllık 2.5 milyon won (2.260 $) eşik seviyesinin üzerindeki herhangi bir kazanç üzerinden% 20 vergi tutuyor.

Kuralların başlangıçta 1 Ekim 2021de yürürlüğe girmesi planlanmıştı ve bu da Kore Blockchain Derneğinden şikayetlere yol açtı.

KBA 30 Eylül 2021de sona eren mevcut vergi düzenlemeleri ile ertesi gün yürürlüğe giren yeni rejim arasındaki kısa pencerenin başlangıçta 1 Ocaka kadar erteleme talep ederek borsaların uyum sağlamasının zor olacağını iddia etti.

Hükümet istenen 15 ay yerine yalnızca üç aylık bir uzatmayı kabul etmesine rağmen bir dereceye kadar razı olmuş görünüyor.

Yeni mevzuatın yürürlüğe girmesinden önce dijital varlıklar para birimleri olarak görülüyordu ve bu nedenle vergilendirilmiyorlardı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku