“Kripto Para Sektörü Öldü!”: Efsanevi İsimden Şok Açıklama!

99
Kripto para sektöründe genellikle, eleştirmenler zamanla savunuculara dönüşür. Ancak, nadir de olsa tutkulu kripto savunucuları da zamanla sektörden uzaklaşıp sert bir eleştirmene dönüşebiliyor.

DeFi’nin vaftiz babası: Kripto para sektörü, ego, açgözlülük ve zenginlik üzerine inşa ediliyor

 Yearn Finance’in kurucusu ve efsanevi Defi geliştiricisi Andre Cronje, yaptığı açıklamasında kripto para kültürünün zenginlik ve ego üzerine kurulu olduğunu iddia ederek sektörünün “öldüğünü” söyledi. Cronje ayrıca sektördeki yatırımcıların korunması için daha fazla regülasyon yapılması gerektiğini savundu. Birkaç hafta önce Cronje, kripto endüstrisini tamamen terk ettiğini duyurmuştu. Geliştirici, merkeziyetsiz finans (DeFi) platformları Yearn Finance ve Fantom’daki görevlerinden istifa etti. Cronje, “DeFi’nin vaftiz babası” olarak biliniyordu. Pazartesi günü, Cronje sektörden ayrılma nedenlerini açıkladı.  Geliştirici, kripto para sektörünün mevcut hali nedeniyle hayal kırıklığına uğradığını ifade etti Buna ek olarak, Cronje kripto para dünyasında var olan “hızlı zengin olma çabalarının” yaygınlığını eleştirdi ve “kriptonun öldüğünü” iddia etti.
İsviçre, Rus Oligarkları Hedef Alıyor: Kripto Para!
 
Bir blog gönderisinde geliştirici, kripto paraların temel ilkelerine hala inandığını söylüyor. Bununla birlikte, şu anda kripto topluluğununun çoğunluğu servet, yetki ve ego için çabaladığını belirtiyor. Yönetici ek olarak, sektörün düzenlemeye ihtiyacı olduğunu söyleyerek piyasadaki son olaylara işaret ediyor. Gözetimin, çoğunlukla dolandırıcılığı önlemek için değil, kripto içindeki yatırımcıları korumak için olduğuna dikkat çekiyor. Cronje, endüstriyi düzenlemenin, tedbirsiz bir çocuğu kendine zarar vermekten korumakla eş anlamlı olduğunu ifade ediyor ve şunları ekliyor
Bu, bir çocuğun elektrik prizine parmağını sokmaya çalışması gibidir, neden yapmamaları gerektiğini öğrenmeden önce onları durdurursunuz. Bir gün anlayacaklar ama bugün değil.

Sektör, ”deneme-yanılma” teorisi yerine, aynı hataları sürekli tekrarlıyor

Cronjen, kripto para endüstrisini para politikasının gelişmekte olan günlerine benzettiler. O günlerde Cronje, artık işlerin deneme yanılma yoluyla yapıldığını söylüyor. Farklı olarak, kripto topluluğunub hatalarının çoğunu tekrar ettiğini belirtiyor. Kripto para birimleri geçen yılın sonlarından bu yana düştü ve şimdi sayısız belirsizlik nedeniyle yatay işlem görüyor. Saldırılar, kimlik avı dolandırıcılıkları ve diğer siber saldırı biçimleri de giderek daha yaygın hale geldi ve son zamanalrda büyük bir hacleme olayı piyasayı sarstı.
Çarpıcı İddia: 2022'de Kripto Paraları Sert Regülasyonlar Bekliyor
 
Kripto para piyasasından sorunlu sektör olarak bahseden Cronje, özellikle mevcut haliyle sektöre geri dönme niyetinde olmadığını söylüyor. Geliştirici, şimdi “Segwit Holdings” adında bir yatırım bankacılığı platformuna liderlik ediyor. Eleştirilere ve ayrılışına rağmen, Cronje Blockahin topluluğunun bir gün açgözlülük yerine güven tarafından yönetileceğini umuyor. Dogecoin‘in kurucularından Jackson Palmer, benzer nedenlerle sektörden ayrılan bir diğer önde gelen kripto geliştiricisi. Palmer, kripto endüstrisinin kapitalizmde boğulduğundan şikayet etti.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku