Kripto Para Sektörü İşsizlerin Yeni Umudu Oldu

0 51

Kripto para ekonomisi küresel olarak 2 trilyon dolara yaklaşırken, sektörün arkasındaki iş imkanları ve operasyonlar genişlemeye devam ediyor. Bu, çok sayıda şirketin yeni iş imkanları yarattığı anlamına gelir.

Koronavirüsün ardından yaşanan karantinalar, birçok kişinin işini kaybetmesine neden oldu. Bununla birlikte, bu insanların çoğu, kripto para endüstrisinin iş fırsatlarıyla dolu olduğunu ve iş ilanları yayınlayan şirket sayısının şaşırtıcı derecede fazla olduğunu fark etmeye başladı. Gün geçtikçe daha fazla insan iş bulmak için bu sektöre yöneliyor. Örneğin, bir monster.com araştırması, “Bitcoin”  (BTC) arama terimi altında 1.970 iş ilanı olduğunu gösteriyor. “Blolckchain” terimi kullanıldığında ise istihdam fırsatlarının sayısı 2.989 işe yükselliyor.

Monster.com’da yayınlanan işler, işverenlerin baş teknoloji görevlileri(CTO), müşteri hizmetleri uzmanları, geliştiricileri, yatırım danışmanları, ürün değerlendiricileri, komisyoncuları, metin yazarları, gazetecileri, editörleri, veri uzmanalrı, pazarlama görevlileri, sosyal medya çalışanları, halkla ilişkiler gibi pozisyonlara odaklanıyor. Önde gelen iş arayan kurumlar arasında  Einstein AI, Black Pen Recruitment, Square Inc., Crypto Transport ve Flipside Crypto gibi firmalar yer alıyor.

Popüler online iş arama aracı indeed.com, “Bitcoin” terimi arandığında 824 iş ilanı ve “blockchain” araması altında ise 4,589 iş ilanı gösteriyor. Indeed.com’un arama motorundaki iş ilanları Kraken, Bitcoin of America, Energi, Binance ve Bitcoin IRA gibi işverenlerden geliyor. Indeed.com’daki işler, satış yöneticileri, tezgah üstü (OTC) opsiyon tüccarları, istihbarat veri analistleri, yazılım mühendisleri, marka tasarımcıları, araştırma analistleri, sosyal medya uzmanları, editörler, ürün değerlendiricileri ve aracılar gibi kariyer olanakları sunuyor.

Evden Çalışma Fırsatı 

Venezuelaworkers.com, cryptojobslist.com, blockew.com ve Freelance for Coins gibi sitelerde freelance iş fırsatları da mevcuttur.

Kripto paralar ve blockchain ile ilgili işler, dünyanın dört bir yanında ve özellikle büyük şehirlerde yaygındır . Dahası, insanların evden çalışarak, geçimini sağlayabilecekleri blockchain ve Bitcoin ile alakalı çok sayıda istihdam fırsatı var.

Ek olarak, kripto para teknolojisi, endüstrideki insanlara paranın geleceğinin nereye gittiğine dair benzersiz bir bakış açısı sunuyor.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku