Kripto para piyasasını şok eden twitter saldırısının arkasında ne var?

0 1

Hackerlar üst düzey yönetici erişimi sayesinde çeşitli Twitter hesaplarından sahte Bitcoin mesajları yayımladı.

Twitterda şimdiye kadarki en büyük saldırıyı gerçekleştiren kripto dolandırıcılarının Twitter çalışanlarından biri ya da birkaçının yönetici panelini ele geçirdiği düşünülüyor. Twitter’ın üst düzey çalışanları platformdaki bilgi ve kontrole yüksek düzeyde erişime sahip. Kripto korsanlarının ancak bu sayede bu boyutta bir saldırı gerçekleştirmiş olabileceği belirtiliyor.

KRİPTO PARA PİYASASI ŞOKTA… TIKLAYIN

Twitter Destek hesabı; yüksek profilli ve doğrulanmış Twitter hesaplarını ele geçiren bilgisayar korsanlarının “şirket içi erişim” kazanmak için koordineli bir saldırı gerçekleştirdiğini doğruladı. Twitter Destek hesabı korsanların bu erişimi yüksek profilli ve doğrulanmış hesapları kontrol etmek için kullandıklarını belirterek korsanların başka hangi kötü amaçlı etkinliklerde bulunduklarını veya erişebilecekleri bilgileri araştırdığını bildirdi.

Twitter Destek hesabı platformun dahili sistemlere ve araçlara erişimi sınırlamak için önemli adımlar attığın” bildirdi.

Finansal haber sitesi zerohedge saldırının ilk dakikalarında bu çapta bir zararın normal bir saldırı ile verilemeyeceğini korsanların Twitter yönetici panellerinden birini ele geçirmiş olabileceğini ve bu durumun şirket için ihlalden daha büyük sorunlar doğuracağını yazdı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku