Bitcoin ve ETH Kritik Destek Noktasını Kaybediyor! İşte Analist Yorumu!
Bitcoin ve ETH Kritik Destek Noktasını Kaybediyor! İşte Analist Yorumu!

Kripto Para Piyasası Kızıla Boyandı: Düşüş Devam Edecek mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hafta sonları kripto para piyasası için volatilitenin yüksek olduğu zamanlar olmuştur. Bitcoin (BTC) fiyatı bugün yeni bir hafta sonu hareketliliği yaşıyor. BTC günün erken saatlerinde yüzde 8 düştü. Piyasanın geri kalanı da lider kripto para birimini izliyor. Piyasadaki genel görünüşe bakıldığında, düşüşün devam edeceği görülüyor

 Bitcoin yine kritik seviyede

Nisan ayında 1 trilyon doların üzerinde olan Bitcoin’in piyasa değeri şimdi 600 milyar doların altına düştü. BTC fiyatı bugün sabah erken saatlerinde Bitstamp borsasında 31,336.75 dolara kadar geriledi. Ancak düşüş burada sonra ermedi. BTC şimdi de 30 bin dolar seviyesine yaklaştı ve bu kritik eşiğin de altına kayba riski ile karşı karşıya.

Lider  kripto para birimi, hafta ortası çöküşünden kurtulduktan ve 35 bin doların üzerinde işlem gördükten sonra dün aslında sağlıklı görünüyordu. Bu, dört gün içindeki en yüksek fiyat seviyesiydi, ancak ayılar daha fazla artışa izin vermedi. Tam tersine, satış baskısını getirdiler ve bu da daha fazla fiyat düşüşüne neden oldu. Başlangıçta toparlanıp bazı kayıpları telafi etmesine rağmen, ayılar baskıyı sürdürdü ve BTC şu anda olduğu yerde 31 bin doların altına düştü. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti yüksek kaldı, ancak bunun nedeni altcoinlerin daha da kötü düşmesi. BTC’nin piyasa değeri 600 milyar doların altına düştü. Diğer kripto paraların çoğu da benzer düşüş ile kızıla boyandı. Ethereum da yüzde 8’den fazla düşerek 1,821.92 doları gördü. Şimdi ise 24 saatlik kaybı yüzde 10’un üzerinde ve 1,700 dolar seviyesine yaklaşıyor.Piyasanın geri kalanı da kırmızı bölgede. Coin360 verileri, piyasanın görünümü daha net ortaya koyuyor.

Kripto para piyasasında FUD devam ediyor

Kripto para dünyasında yeni dolandırıcılık haberlerinin gelmesi FUD faktörüne katkıda bulunuyor. Cuma günü, Güney Afrika merkezli kripto para yatırım şirketi Africrypt’ten milyarlarca dolar değerinde Bitcoin’in kaybolması ile ilgili haberler manşetlerde yerini buldu. 69 bin Bitcoin’in (yaklaşık 3.6 milyar dolar değerinde) kayıp olduğu bildirildi. Şirketin kurucuları 20 yaşındaki Ameer ve küçük kardeşi Raees Cajee kardeşler de kayıp.

Tarihin En Büyük Kripto Para Vurgunu Gerçekleşti: Sırra Kadem Bastılar!
 

Bu olay yaşanmadan önce ise Nisan’da Africrypt yatırımcılarına bir hack olayı yaşandığını ve işlemleri askıya aldıklarını iddia etmişti. Ayrıca polise haber verilmemesini de istemiştiler. Şimdi kripto yatırım şirketinin kurucusu kardeşler kayıp ve olay da güvenli güçlerine intikal etti. Bu olayın kripto piyasasındaki düşüş üzerinde etkili olduğu tahmin ediliyor. Eğer kurucu kardeşler 3.6 milyar dolarlık BTC ile kaçtıysa, daha sonra bu kripto paralar piyasaya dump edilecek. Sonuçta yüklü miktarda BTC’nin fiyat üzerinde etkisi her zaman tahrip edici oluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kripto Para Piyasası Kızıla Boyandı: Düşüş Devam Edecek mi?

Yorumlar kapalı.