Kripto para piyasası çöktü, tek günlük kayıplar yüzde 30’lara vardı

0 1

Piyasanın amiral gemisi konumundaki Bitcoin dakikalar içerisinde 7 bin 400’lü dolarlardan 6 bin dolarların da altına gerileyerek 5 bin 683 dolar seviyesine kadar geriledi.

BİTCOİNDE ŞOK DÜŞÜŞ… TIKLAYIN

Piyasa hacmi bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum dakikalar içindeki kaybı ise yüzde 34’lü seviyelere vardı. Bu düşüşle ETH’nin fiyatı 110 dolarlı seviyelere kadar geriledi.

Bir diğer önemli kripto para birimi XRP’deki kayıp yine dakikalar içerisinde yüzde 20’leri aştı ve XRP 0.14212 dolar seviyelerini gördü.

Tek değil birçok neden var…

Analistler kripto para piyasasında yaşanan sert üşüş için birçok nedenin birleştiği görüşünde. Bunlardan en önemlisi şüphesiz coronavirüs tehdidi. Yatırımcıların bu dönemde özellikle nakitte kalmak istemeleri sebebiyle satışa geçtiği görüşü hakim. Bunun yanında CME’in borsadaki ofisini kapatması da bugünün en önemli gelişmeleri arasında yer aldı. Ve tabii ki ABD’nin Avrupa’dan gelen uçaklara karşı aldığı önlemler…

Uzmanlar bu gibi gelişmelerin tüm dünya piyasalarında olduğu gibi kripto para piyasasında da satışları hızlandırdığı görüşünde. Ancak özellikle günün ikinci yarısında gelen çok sert düşüşü balina hareketine de bağlayanlar da yok deği.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku